Görgel, “Kahramanmaraş’ı 6 Şubat öncesinden daha iyi hale taşıyacağız”

Görgel, “Kahramanmaraş’ı 6 Şubat öncesinden daha iyi hale taşıyacağız”

AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları için kullanacağı Andırın, Dulkadiroğlu ve Onikişubat seçim ofislerinin açılışları yapıldı. Seçim ofisi açılışında konuşan Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel, “Kahramanmaraş’ı 6 Şubat’ın öncesinden çok daha iyi koşullara hep birlikte taşırız.” dedi.

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Kahramanmaraş’ta seçim çalışmalarına hız verdi. Andırın, Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçelerinde seçim ofisi açılışını gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımın meydana geldiği açılışlarda Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fırat Görgel’e büyük ilgi gösterildi.

Andırın’ın ardından Dulkadiroğlu seçim ofisi açılışında selamlama konuşmaları yapan Görgel, Kahramanmaraş’ı deprem öncesinden daha iyi hale getireceklerini söyledi.

Sorumluluklarının farkında olduklarını ifade eden Görgel, 5 yıl sonra vatandaşları “İyi ki bu kardeşlerimizi desteklemişiz” dedirtmek için çalışacaklarını belirtti.

Teşkilatlarından 31 Mart’a kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakılmamasını isteyen Görgel, muhalefetin derdinin Kahramanmaraş olmadığını dile getirdi.

Görgel, “Bugün gerçekten çok duygulu anlar yaşıyoruz. Yıllardır teşkilatımıza emek vermiş abilerimizi, ablalarımızı görüyoruz. Kahramanmaraş’ın her zaman en önemli organları olduğunu düşündüğüm ve Kahramanmaraş için taş üstüne taş koymaktan hiçbir zaman elini çekmeyen sivil toplum kuruluşlarımızın çok değerli temsilcilerini görüyoruz. Muhtarlarımızı görüyoruz. Teşkilat mensuplarını görüyoruz. Yaşlı amcalarımızı görüyoruz, genç kardeşlerimizi görüyoruz, teyzelerimizi görüyoruz. Adeta seçim ofisi açılışımızda Kahramanmaraş’ı görüyoruz. Kahramanmaraş’ta bu birlik ve beraberliğin sergilenmesi, Kahramanmaraş’ta bu birlik ve beraberliğin görüntüsü bizlere gurur veriyor. Gerçi biz bunu sahada görüyoruz. Allah’a şükürler olsun, 18 Ocak’tan itibaren, Cumhurbaşkanımızın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, 4 Şubat’ta da ilçe belediye başkan adaylarını açıkladıktan sonra sahaya yayıldığımızda bunu gördük. Elhamdülillah, bu şehrin çocuklarının hem Cumhurbaşkanımıza hem de Cumhur İttifakımıza güveni tam. Bu sahada çok net bir şekilde görünüyor. Çünkü vatandaş bize şunu söylüyor, ‘Eksiğiyle, hatasıyla siz bu memleket için uğraşıyorsunuz. Karşı taraftakiler bu memleketin değerleriyle kavga ediyorlar’ diyorlar. Karşı taraftakilerin tek gayesi Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek, Cumhur İttifakı’nı devirmek. Başka hiçbir gayeleri yok. Ne projeleri var ne de bir ortaya koydukları vizyonları var. O yüzden bu şehrin evlatları hem Cumhurbaşkanımıza güveniyor hem de Cumhur İttifakımıza güveniyor. Sorumluluklarımızı biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş’a dair azim ve heyecan içinde olduklarının altını çizen Görgel, “Kahramanmaraş 6 Şubat’ta ne kadar zor bir zaman yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Bu sorumlulukların neticesinde gücümüzü, şevkimizi biliyoruz. Allah’a şükür, Kahramanmaraş’a dair heyecanımız var, azmimiz var, aşkımız var. Allah nasip ederse kuracağımız tüm kadrolarla biz bu yükün ardından rahatlıkla kalkarız. Kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Kahramanmaraş’ı 6 Şubat’ın öncesinden çok daha iyi koşullara hep birlikte taşırız. Devletimiz yanımızda, Cumhurbaşkanımız yanımızda, Cumhur İttifakımız yanımızda, devletimizin tüm bakanlıkları yanımızda, vatandaşımız bizimle beraber. Allah’a şükür biz de gece gündüz çalışarak 6 Şubat öncesinden çok daha iyi duruma bu memleketi getiririz. Şuna söz veriyoruz; 5 yıl sonra tüm vatandaşlarımız, ‘İyi ki bu kardeşlerimizi desteklemişiz’ diyecekler.” ifadeleri kullandı.

Teşkilatlarından kendilerinin ulaşamadığı yerlere ulaşmasını isteyen Görgel, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“31 Mart’a kadar sizlerden çok önemli isteğimiz var. 31 Mart’a 35-36 gün bir zaman kaldı. Adaylar olarak ulaşacağımız insan sayısı maalesef sınırlı.  Gönül isterdi ki herkese ulaşalım, herkesin elini sıkalım, her haneye girelim. Ne yazık ki zaman bunun için yeterli değil, inşallah biz bu işi 5 sene boyunca yapacağız. 31 Mart’a kadar tüm kardeşlerimizin bizim yanımızda olmasını diliyorum. Herkes her gün kendine program yapıp mutlaka ev ev, hane hane, iş yeri iş yeri gezmeli ve bizleri anlatmasını istiyorum. Seçim ofisimiz hayırlara vesile olsun.”

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişiçi ise “Dulkadiroğlu herhangi bir ilçemiz değil. AK Parti’mize, Cumhur İttifakımıza en büyük desteği veren ilçemiz. 31 Mart seçimlerinde de Dulkadiroğlu, yeni bir destanın yazıcısı olacaktır. Bu çalışmalar bu seçim bürosunda yürütülecek. Bu seçim bürosunun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Cüneyt Doğan, “AK Parti 2001 yılında kurulduğundan bugüne hamd olsun hiç heyecanını eksik etmedi. Kahraman şehrimiz AK Partimize hep en yüksek oyları kazandırdı. Dulkadiroğlu, Onikişubat merkez ilçelerimiz, metropol ilçelerimiz. Burada büyük hizmetler aldı. Çok büyük emekler sarf edildi. Dulkadiroğlu ve Onikişubat bölgemizi inşallah yeniden inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Vahit Demiröz, “Burada bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. İnşallah 31 Mart akşamı da burada olacağız. MHP olarak Cumhur ittifakı adaylarıyla bu şehri ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız, biz de sonuna kadar destek olacağız.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2024, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER