Görgel, “AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur”

Görgel, “AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur”

Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, partisinin gerçekleştirilecek olan 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne Kahramanmaraş’tan 2 bin 500 kişiyle katılacaklarını söyledi.  

AK Parti İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ve “Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni, Hep İleri” sloganıyla Olağanüstü Büyük Kongrelerinin, geleneksel hale gelen basın açıklamasını yaptıklarını söyledi.

Görgel, 14 Ağustos 2001’de AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ‘Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı’ şiarıyla kurulan AK Partinin, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletin derin teveccühüne mazhar olan bir parti olduğunu hatırlattı.

22 yıllık siyasi tarihini istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, gelinen noktada tüm sınavlardan başarıyla geçtiğini dile getiren Görgel, “Tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır, 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir. AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur. Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz.” diye konuştu.

Bazı siyesi partilerin kongrelerinde yaşanan kaos ve kargaşaya da değinen Görgel, şunları kaydetti:

“Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hakim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız.”

Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açılarıyla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcı olduklarını hatırlatan Görgel, Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. ‘Hep Yeni Hep İleri’ diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER