Geçici barınma merkezleri dezenfekte ediliyor

Geçici barınma merkezleri dezenfekte ediliyor

Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının korunması ve meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçmek için geçici barınma merkezlerinde temizlik, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Şehirde enkaz kaldırmadan barınmaya, ulaşımdan altyapıya tüm alanlarda çalışmalarını aralıksız sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının korunması noktasında da temizlik, çöp toplama, dezenfeksiyon ve ilaçlama uygulamalarına devam ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarla özellikle çadır ve konteyner kent gibi ortak kullanım alanları dezenfekte edilerek, meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçilmesi ve halk sağlığının korunması hedefleniyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; halk sağlığının korunması, meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçilmesi ve kent estetiğinin sağlanması noktasında şehir genelinde temizlik, dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız devam edeceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER