banner693

Emniyet Müdürü Gökduman, uygulamaları denetledi

Emniyet Müdürü Gökduman, uygulamaları denetledi

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, trafik ekiplerinin yaptığı denetimleri katıldı.

Türkiye genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün planladığı ağır tonajlı araçlara yönelik denetimler kapsamında Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri, Kayseri- Kahramanmaraş karayolunda denetim yaptı.

İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’da denetimlere katılarak sürücülerle sohbet etti. Sürücülerin uyması gereken kuralları yeniden hatırlattı.

Trafik kurallarının bulunduğu broşürleri sürücülere veren Gökduman, kendi can ve mal güvenlikleri için trafik kurallarının önemine değindi.

Gökduman, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Türkiye Genelinde planladığı ağır tonajlı araçlara yönelik uygulamaları yerinde denetlediklerini söyledi.

Bu uygulamaların önemine hatırlatan Gökduman, “Ben de uygulama saatinde arkadaşlarımızın yanına geldim. Hem sürücülerimizle bir hasbihal edip hem de uymalarını istediğimiz, beklediğimiz kuralları hatırlatmak üzere birkaç araç durdurduk. Şoför esnafımızla biraz muhabbet ettik. Kazaların sebepleriyle ilgili nelere dikkat etmeleri gerektiğiyle ilgili gerekli bilgilendirme ve uyarılarda bulunduk. Trafiğimiz yolunu seyrediyor. Herhangi bir sıkıntı şu an için gözükmüyor. Ama vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken işte emniyet kemeridir, aşırı hız, uykusuz araç kullanmamaları gibi hususlarda bilgilendirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımız da ayrıca ağır tonajlı araçlarla ilgili olarak gerekli çalışmalarını yapıyorlar.” diye konuştu.

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremlerinin ardından hayatın normalleşmesi adına gerekli tedbirleri aldıklarını hatırlatan Gökduman, “Denetimlerimiz Genel Müdürlüğü’müzün planladığı çerçevede sürüyor. Şehir içerisinde olsun yollarımızda olsun gördüğümüz bir takım eksiklik aksaklıklarla ilgili olarak da kendimiz de ayrıca bir takım denetimler planlayıp uyguluyoruz. Şu an için şehirde belli dikkat edilmesini istediğimiz hususlar işte abartı egzoz, yüksek sesle müzik ve aşırı hızla ilgili konularda arkadaşlarımız çalışıyorlar. Gerek radar uygulamaları gerekse gelen ihbarlarla ilgili olarak denetimler yapıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706