banner693

Emlak Vergisi ödemeleri Mayıs ayında

Emlak Vergisi ödemeleri Mayıs ayında

Emlak Vergisi ödemeleri Mayıs ayında

Vatandaş odaklı hizmetleriyle halkın beğenisini kazanan Onikişubat Belediyesi, hizmetlerin kesintisiz bir şekilde devamı için emlak vergisine ait birinci taksit ödemelerin Mayıs ayı sonuna kadar yapılması gerektiğini bildirdi.

Her yıl Mayıs ve Kasım aylarında ödenen emlak vergisine ait taksit ödemelerine ilişkin bilgilendirmede bulunan Onikişubat Belediyesi, birinci taksit ödemelerinde son günün 31 Mayıs olduğunu belirterek, vatandaşlara geç kalınmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Belediye hizmetlerinin daha etkin, daha verimli ve daha kaliteli bir şekilde halkın hizmetine sunulması noktasında vergi ödemelerinin önemine dikkat çekildi. Ödenen vergilerin vatandaşa ve Onikişubat ilçesine hizmet olarak geri döndüğüne vurgu yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili Onikişubat’lı kardeşlerim. Sizlere daha etkin, daha verimli ve daha kaliteli hizmet sunabilmemiz için vergilerinizi ödemeyi unutmamamız rica olunur. Yatırdığınız vergilerin her kuruşu, hizmet olarak Onikişubat’a geri dönüyor. Emlak vergilerinin birinci taksit ödemelerinde sıkışıklığa meydan verilmemesi için mükelleflerin, vergilerini belirtilen süre içerisinde ve son güne bırakmadan ödemelerini yapmaları büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızın emlak vergilerinin birinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs 2022 Salı günü sona ereceğinden dolayı bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları önemle rica olunur. Vatandaşlarımız, belediyemiz veznelerine veya aşağıdaki listedeki adreslere gelerek borçlarını kolaylıkla ödeyebilirler. Yoğunluğu önlemek ve hemşerilerimizin kolayca vergi sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için ödemelerini son güne bırakmamalarını rica ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, www.onikisubat.bel.tr internet adresine girerek e-belediye üzerinden günün her saatinde kredi kartıyla borç ödeme işlemleri yapılabilecek.

Emlak Vergisi ödeme noktaları şu şekilde sıralandı:

“Hayrullah Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi, Fatih Mahallesi Şehit İlhan Güleç Bilgi ve Kültür Evi, Hürriyet Mahallesi Hürriyet Kapalı Spor Salonu, Cumhuriyet Mahallesi Şehit Hüseyin Varol Yüzme Havuzu, Saçaklızade Mahallesi Şehit Serkan Yılmaz Kapalı Yüzme Havuzu ve Bilgi Kültür Evi, Barbaros Mahallesi Şehit Cengiz Engizek Kapalı Yüzme Havuzu ve Bilgi Kültür Evi, Piri Reis Mahallesi Şehit Haşim Yenigül Bilgi ve Kültür Evi, Piazza AVM Karşısı, 12 Şubat Parkı Karşısı, Milli Türk Talebe Birliği Vakfı Yanı, Şekerdere Sosyal Tesisler, Esentepe AKDO Karşısı, Şeyh Edibali Bulvarı Akmansoy Kavşağı, Necip Fazıl Kültür Sitesi Önü, Şehit Abdullah Çavuş Yüzme Havuzu, Karacaoğlan Mahallesi Şehit Mehmet Kaşık Bilgi ve Kültür Evi, Ertuğrul Gazi Mahallesi Şehit Duran Melemir Bilgi ve Kültür Evi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706