Elbistan’da “İyilik Mağazası” açıldı

Elbistan’da “İyilik Mağazası” açıldı

Elbistan Belediyesi, paranın yerine sevginin geçtiği geliri olmayan vatandaşlarla yetim çocukların bayramlıklarını kendi zevkine göre seçebileceği “İyilik Mağazası” açtı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, iş insanları ve gönüllülerin desteği ile kurdukları “İyilik Mağazasını” ziyaret etti.

Gürbüz, geliri olmayan aileler ile yetim çocukların ücretsiz olarak bayramlık alabileceği mağazadaki kıyafetleri inceledi.

Gürbüz, kıyafet seçmekte zorlanan çocuklara yardımcı olurken, vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Mağazayla ilgili olarak değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Ramazan ayına özel olarak birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Halk ekmek fabrikasından, iş insanlarının desteği ile günlük 10 bin Ramazan pidesinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara bedava dağıtıldığını hatırlatan Gürbüz, şunları kaydetti:

“İyiliğin, birliğin, paylaşmanın sembolü olan Ramazan’da özellikle geliri olmayan vatandaşlarımızla ilgili neler yapabiliriz konusunda vatandaşlarımız ve iş insanlarımızla görüşmeler gerçekleştirmiştik. Belediyemize ait halk ekmek fabrikamızda Ramazan pidesinin fiyatını 1 lira olarak belirlemiştik. Daha sonra bu güzelliği daha ileri noktaya taşıma adına iş insanlarımızın da desteği ile günlük 10 bin pideyi ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya başladık.”

‘İyilik Mağazası” adını verdikleri sistemde paranın yerine sevginin geçtiğini dile getiren Gürbüz, şunları söyledi:

“İyiliğin yaygınlaştırılması ve paylaşımı anlamında yine iş insanlarımızın ve gönüllülerimizin de desteği ile belediye olarak geliri olmayan vatandaşlarımızın bayramlık ihtiyaçları karşılamak noktasında bir girişimimiz oldu. Özellikle kıyafet üzerine hizmet verecek ‘İyilik Mağazasını’ açtık. Burada para geçmiyor. İhtiyaç sahibi olan tüm kardeşlerimiz, yetim yavrularımız ihtiyaçlarını buradan karşılayabiliyorlar. Buradaki asıl amaç, birlik ve beraberliği, iyiliği yayarak paylaşmanın güzelliğine ulaşabilmek.”

Elbistan’ın, bu tür çalışma ve projelerle Türkiye’ye model olma yolunda ilerlediğini ifade eden Gürbüz, “Şehrimiz bu anlamda çok geniş bir yelpazede çok farklı sektör ve alanlarda komşularıyla, arkadaşlarıyla dostlarıyla paylaşıyor. Bir belediye başkanı olarak çalışmalara önayak olmak, onları yönlendirebilmek benim için çok değerli. Hatta Türkiye’ye bir model olabilme adına da gayretli ve değerli buluyorum. Emeği geçen çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Daha iyisini yapmak her zaman mümkündür. Onun için biz iyiliği yaymak istiyoruz. Bu paylaşımların daha entegre ve planlı bir şekilde yapılması adına bu platformları oluşturuyoruz. Bayram, birlik olunca daha güzel. Tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni ve idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı’nı da şimdiden tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Mağazadan bayramlık alan çocuklar ve aileleri de Gürbüz ve emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER