CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ziyaret

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ziyaret

Ekinözü Belediye Başkanı Harun Vicdan, Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş ve ilçe belediye başkanlarıyla birlikte, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Ekinözü ilçesinin 6 Şubat'taki deprem felaketi sonrası yeniden yapılanma sürecinde yapılacak çalışmalar ele alındı.

Vicdan, depremin ardından öncelikli olarak ele alınması gereken projeler hakkında detaylı bir rapor sundu.

Ekinözü'nün turizm potansiyelinin geliştirilmesi ve ilçenin rezerv alanına alınması konuları da gündeme geldi. Vicdan, ilçenin doğal ve tarihi zenginliklerini koruma altına alarak turizmin canlandırılmasını hedefleyen projelerin önemine değindi.

Ekinözü Belediye Başkanı Harun Vicdan, deprem sonrası yeniden yapılanma sürecinde öncelikli olarak ele alınması gereken projeler, altyapı iyileştirmeleri, sosyal hizmetlerin arttırılması ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi konularında hazırlanan raporu, CHP Genel Başkan Özgür Özel'e iletti.

Ekinözü'nün rezerv alanına alınması ve bu kapsamda yapılan çalışmalar da gündeme geldi. Rezerv alanına alınmasıyla birlikte ilçemizin doğal ve tarihi dokusunun korunması, turizmin geliştirilmesi ve ekonomik kalkınmanın sağlanması amacıyla yapılan çalışmaların önemine değinildi. Bu projelerin hayata geçirilmesiyle Ekinözü'nün cazibe merkezi haline gelmesi ve bölge halkının refah seviyesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Harun Vicdan, Ekinözü İçmeleri'nin Türkiye'nin en büyük içmecelerinden biri olduğunu vurguladı.

Her yaz yaklaşık 100 bin kişiyi misafir eden Ekinözü İçmeleri'nin, bölge turizmine büyük katkı sağladığını belirten Vicdan, "Depremin yaralarının bir an önce sarılması ve vatandaşlarımızın yeniden Ekinözü İçmeleri ‘ne gelmelerini sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Vicdan, “31 Mart seçimlerinden bu yana Ekinözü Belediyesi olarak yürüttüğümüz çalışmaları da Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel'e detaylı bir şekilde rapor sunduk. İlçemizin kalkınması için yapılan altyapı iyileştirmeleri, sosyal hizmetlerin artırılması ve turizm potansiyelinin geliştirilmesi konularında adımlar attık. Ancak, depremin ardından ihtiyaç duyulan desteklerin sağlanması için ulusal düzeyde daha fazla dayanışma ve yardım bekliyoruz. Ekinözü Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğimizi ve bu tür temaslar ile ilçemizin ihtiyaçlarını üst düzeyde dile getirmeye devam edeceğiz Ekinözü'nün her alanda gelişimi için çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinin ardından Ekinözü ilçesinin yaralarının sarılması için gereken tüm desteğin sağlanacağını belirtti.

Özel, “Depremin ardından vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları en kısa sürede gidermek ve ilçemizi yeniden ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız. Ekinözü'nün kalkınması ve halkımızın refahı için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.” dedi.

Ekinözü ilçesinin tarihinde ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi yönetimiyle tanışmasının, ilçeye sosyal belediyecilik anlayışını getirdiğini vurgulayan Özel, “Ekinözü halkını bu değişim için tebrik ediyorum. Belediye Başkanımız Harun Vicdan’ın özverili ve başarılı çalışmalarıyla ilçemizin her alanda gelişim göstereceğini görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Başkan Vicdan’ın sosyal hizmetler, altyapı projeleri ve turizmin geliştirilmesi konusundaki çabaları sayesinde Ekinözü daha da güzelleşecek.” diye konuştu.

Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Ekinözü’nün yanında olmaya, sorunlarını dinlemeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede sarmak ve ekonomik-sosyal hayatlarını normale döndürmek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Belediye Başkanımız Harun Vicdan’ın liderliğinde, Ekinözü'nün daha güzel günlere kavuşacağına yürekten inanıyoruz.” ifadeleri kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER