Belediye Başkan aday adayı Kalın, “vizyonumuz değişim ve gelişim”

Belediye Başkan aday adayı Kalın, “vizyonumuz değişim ve gelişim”

Değişim ve gelişim vizyonuyla yola çıktıklarını belirten Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Abdullah Kalın, modernleşme ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda büyük bir dönüşüm sürecini Dulkadiroğlu’nda başlatacaklarını söyledi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri kapsamında AK Parti’den Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adayı olan Abdullah Kalın, projelerini açıklıyor.

İlk projesinin Yeniden Doğuş olduğunu söyleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Kalın, yeni imar planı ve Yerinde Dönüşüm Projesiyle şehirdeki yaşam kalitesini artırmayı, yeşil alanları çoğaltmayı ve altyapıyı güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Yeniden Doğuş olarak adlandırdığımız imar ve yerinde dönüşüm projesiyle, kentin sosyal, ekonomik ve çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemesini sağlamak adına önemli adımlar atacağız diyen AK Parti aday adayı Abdullah Kalın: “kentimizin geleceğini şekillendirecek önemli bir adımı paylaşmak istiyorum. Birlikte daha yaşanabilir, güvenli ve sürdürülebilir bir kent yaratma hedefiyle çıktığımız bu yolda, sizlerin desteği ve katılımıyla büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. İmar ve yerinde dönüşüm projesi, kentimizin geçmişten gelen sorunlarına karşı cesur bir çözüm sunuyor. Eski ve riskli binaları güçlendirmek, yeşil alanları artırmak, toplu taşımayı güçlendirmek ve kültürel dokuyu canlandırmak adına adımlar atmaya hazırız. Özellikle 6 Şubat depremleri bize gösterdi ki Dulkadiroğlu ilçemizi daha yaşanabilir bir kent konumuna getirmek için bu projeye ihtiyacımız var. 103 mahallemizin tamamında yapacağımız çalışmalarla yaşadığımız depreminden çıkardığımız derslerle Dulkadiroğlu ilçemizi yenin şekillendireceğiz. Eski binaları güçlendirmek ve depreme dayanıklı modern yapılarla değiştirmek, hemşehrilerimizin güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için ilk adımımız olacak. Bu, sadece kentimizi geleceğe hazırlamakla kalmayacak, aynı zamanda estetik bir dönüşümü de beraberinde getirecek. Kentimizde daha fazla yeşil alan oluşturarak, çocuklarımızın rahatça oynayabileceği, ailelerimizin piknik yapabileceği ve doğayla iç içe bir yaşam sürmemizi sağlayacak alanlar yaratacağız. Sürdürülebilir bir gelecek için çevremize duyarlı projelerle kenti yeşillendireceğiz. Aynı zamanda toplu taşıma sistemlerini güçlendirerek, kent içi ulaşımı daha hızlı ve etkili hale getireceğiz. Ayrıca, su ve enerji altyapısını güncelleyerek çevreye duyarlı ve verimli bir altyapı oluşturacağız. Kültürel mirası koruyarak, yeni kültür ve ticaret alanları oluşturacak; sanatı ve ekonomiyi destekleyerek kentimizi daha çekici hale getireceğiz. Böylece, yerel esnafımızın ve kültürümüzün daha da güçlenmesini sağlayacağız. Sizlerin fikirleri de bizim için değerlidir. Bu süreçte her birinizi dinleyerek, ortak bir vizyon oluşturmak istiyoruz. Toplumun her kesiminin proje sürecine aktif olarak katılımını sağlayarak, kentimizi birlikte yöneteceğiz. Bu projeyi hayata geçirmek için sizlerin güvenine ihtiyacımız var. Birlikte, kentimizi daha yaşanabilir, daha güvenli ve daha sürdürülebilir bir geleceğe taşıyabiliriz. Sizlerle birlikte bu yolda yürümek için sabırsızlanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER