Anne Çocuk Bilgi Evi'nde Yaz Kuran kursu açıldı

Anne Çocuk Bilgi Evi'nde Yaz Kuran kursu açıldı

Anne Çocuk Bilgi Evi'nde Yaz Kuran kursu açıldı

Dulkadiroğlu Belediyesi bünyesinde bulunan Anne Çocuk Bilgi Evi’nde Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü’nün katkılarıyla Yaz Kuran Kursu açıldı.

Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, Kuran Kurslarının önemine değinerek şunları söyledi:

"Bugün burada, yavrularımızın manevi gelişimlerine katkı sağlayacak olan Yaz Kuran Kursumuzu başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kuran-ı Kerim, bizlere yol gösteren, hayatımıza anlam katan ilahi bir rehberdir. Çocuklarımızın erken yaşta Kuran-ı Kerim ile tanışmaları, onların ahlaki değerlerini güçlendirecek ve gelecekte daha bilinçli, erdemli bireyler olmalarına vesile olacaktır. Bu kurslar, sadece dini bilgiler vermekle kalmayacak, aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerine de katkıda bulunacaktır."

Başkan Akpınar, kursun açılmasında emeği geçen Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü'ne ve tüm eğitimcilere teşekkür ederek, sözlerine şöyle devam etti: 

"Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine yapılan her yatırım, aslında ülkemizin yarınlarına yapılan bir yatırımdır. Bu yüzden Kuran kurslarımız, çocuklarımızın sağlam temeller üzerine kurulmuş bir bilgi ve inanç birikimiyle yetişmeleri açısından büyük bir önem arz etmektedir. Allah’ın kelamını öğrenmek ve yaşamak, her Müslümanın en büyük sorumluluklarından biridir. Bu vesileyle tüm yavrularımıza başarılı ve huzurlu bir kurs dönemi diliyorum."

Açılış törenine, Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Ali Canbolat, Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Yıldız ve veliler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER