AKOM’da kışa hazırlık toplantısı

AKOM’da kışa hazırlık toplantısı

Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde kışa hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Paydaş kurum temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda, kış aylarında meydana gelebilecek olumsuzluklar ve önlemler noktasında değerlendirmelerde bulunuldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, hava olayları nedeniyle kış aylarında şehirde meydana gelebilecek aksamalara mahal vermemek için de hazırlıklarını hızlandırdı.

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) öncülüğünde kışa hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. İtfaiye Daire Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, ilçe belediyeleri, AFAD ve diğer paydaş kurum temsilcileri yer aldı. Toplantıda; kış aylarında yaşanabilecek muhtemel sorunların önceden tespit edilerek önlem alınması, gerekli iş bölümünün yapılması, aşırı yağışlar neticesinde oluşabilecek olumsuzluklara hızlı ve etkin müdahalenin sağlanması, meydana gelebilecek hasarın en aza indirilmesi, kar küreme ve solüsyon uygulamalarında araç ve ekiplerin konuşlanacağı noktalar gibi pek çok konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Kışa hazırlık toplantısında yapılan sunumda İtfaiye Daire Başkanlığı olarak, 410 personel, 80 araç, 42 dalgıç pompa ve 42 jeneratörle her türlü olumsuz duruma karşı hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER