banner675

AK Partiden 28 Şubat açıklaması

AK Partiden 28 Şubat açıklaması

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat Postmodern Darbesi ilgili basın açıklaması yapıldı.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığında basın açıklaması yapan AK Parti Kahramanmaraş İnsan Hakları Komisyon Başkanı Meral Şirikçi, sözde irtica tehdidiyle gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesinin insanlık tarihine karar bir leke olarak geçtiğini söyledi.

28 Şubat Darbecilerinin ‘1000 yıl sürecek’ yaklaşımıyla savundukları bu karanlık girişimin değil bin, 10 yıl bile sürememiş olmasının vesayetçilerin hukuksuzluğunun, kirli hesaplarının net bir göstergesi olduğunu dile getiren Şirikçi, şunları kaydetti:

“İslami kimliğe duydukları derin öfkeyi, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist dayatma ile dışa vuran darbeciler aldıkları anti-demokratik MGK kararları ile dönemin iktidarına darbe vurmuşlardı. Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesimi türlü yollarla kısıtlandı. Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi, kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi ‘yeşil sermeye’ adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi. 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına ‘balans ayarı’ vermeye çalışanlar, Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Türkiye’ye sözde ayar vermeye kalkan, milletimizin elinden geleceğini, haklarını ve huzurunu alan karanlık darbe dönemleri, milletimizin 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldü. Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Basın açıklamasına, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Doğan ve İl Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner685