AK Parti Onikişubat Belediye Başkan aday adayı Akbaş, “ilçemiz için projelerimiz hazır”

AK Parti Onikişubat Belediye Başkan aday adayı Akbaş, “ilçemiz için projelerimiz hazır”

Onikişubat'a vizyon projelerle doğa, su, ve barajlarıyla modern bir ilçe kazandırmayı hedefleyen AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Aday Adayı Alper Akbaş, tecrübe ve mühendislik perspektifiyle geçmiş hataların tekrarlanmamasını vurguladı.

Onikişubat İlçesini yeniden imar ve ihya açısından sunduğu vizyon projelerinden birini sunan AK Parti Onikişubat Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Alper Akbaş, “ilçemiz için projelerimiz hazır, ilçemizin kaybedecek 1 saati bile yok. Genç bir İnşaat Yüksek Mühendisi olarak seçimin ertesi gününde projelerimizi uygulamaya koyacak tecrübe ve birikime sahibim.” dedi.

Oluşturduğu projelerle ilçede büyük bir heyecan oluşturan AK Parti Onikişubat Belediye Başkan aday adayı Yüksek İnşaat Mühendisi Alper Akbaş, Geçmişten gelen imardaki yanlışların faturasını çok acı bir şekilde ödediklerini belirterek, "Klavuzlu, Menzelet, Sır Barajlarımızın etrafına, Tekir’e, Fırnız’a kadar olan bölgelerimize yer yer en fazla 2’şer katlı müstakil ev olması kaydıyla, parklarıyla, yeşilliğiyle, doğasıyla, yürüyüş alanlarıyla, sosyal donatılarıyla yerleşim yeri olarak tasarlanması, Onikişubat’ı model ve modern bir ilçe haline getirecektir.” diye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli bir internet tv canlı yayında halk arasında heyecan oluşturacak projelerden kesitler sunan İnşaat Yüksek Mühendisi Alper Akbaş, “Depremden büyük dersler çıkarmalıyız ve kesinlikle yatay mimariyi uygulamak zorundayız. Arsa sorununu da ilçemizin doğa güzelliklerini ilçe halkımıza açarak çözebiliriz. İtalya’nın Como gölüne lütfen baksınlar, Sır’ın Menzelet’in, Klavuzlu’nun bir COMO gölünden ne farkı var. Sadece uygulamaya koyacak ve teknik olarak planlayacak iyi bir mühendis ele ihtiyaç var. Bunu yapacak tecrübe ve birikime sahibiz. İlçemizin kaybedecek bir günü bile yok, seçimin ertesinde projelerimizi uygulamaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Tüm sorulara içtenlikle cevap veren AK Parti Onikuşbat Belediye Başkan Aday Adayı Alper Akbaş, konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Avşar Mahallemizin hemen imar planı yapılıp devreye alınmalı. EXPO’nun, Kavlaklı bölgemizin imar planları yapılmıştı. Biliyorsunuz Ali Kaya’sına Büyükşehir belediyemiz Cam Teras yaptı. Menzelet yol ayrımından Ali Kaya’sına kadar olan bölüm yer yer imara açılabilir. Çünkü Ali Kaya’sına kadar mükemmel şekilde yolu yapıldı, altyapıları ve arıtma tesisleriyle o bölgeler hemşerilerimizin yaşam refahına sunulabilir. Kavlaklı OSB’den Kürtül, Orhangazi, Andırın yol ayrımına kadar bölgemiz var, ayrı fonksiyonel bir yapıda değerlendirile bilinir. Klavuzlu’dan Sarıçukur’a kadar olan bölüm değerlendirile bilinir. Tabi ki bunlar sadece İlçe belediyesinin yetkisinde değil, biz bunları büyükşehrimizle tam uyum içerisinde hayata geçireceğiz. Ben 43 yaşında genç İnşaat Yüksek mühendisiyim. Depremlerin ardından ilçemizi yeniden planlamayı bir mühendis gözünden, bir mühendis penceresinden planlamanın daha uygun olacağını, ilçemizin yeniden ayağa kalkması için göreve, hizmete talip olmam gerektiğini düşündüm. Kendi bilgi ve birikimlerimi de ortaya koyarak ilçem için doğru tercih olduğuma inandım ve yola çıktım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER