Abdullah Kalın, “Dulkadiroğlu’nu marka şehrin vizyon ilçesi yapmaya biz varız”

Abdullah Kalın, “Dulkadiroğlu’nu marka şehrin vizyon ilçesi yapmaya biz varız”

AK Parti çatısı altında Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adayı Abdullah Kalın, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için adaylık başvurusunda bulundu. Kalın, belediye başkanlığı için vizyoner projeler ve halkın ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmayı hedeflediklerini söyledi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığına giderek 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek Yerel Seçimlerde Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adayı olan Abdullah Kalın, “Dulkadiroğlu ilçesinin gelişimine katkı sağlamak ve vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için biz varız. Kentin geleceği için sorumluluk almak ve vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltmek için buradayım. Dulkadiroğlu için daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir bir gelecek hayal ediyorum. Bu hedefe ulaşabilmek için birlikte çalışarak, şehrimizi daha iyi bir yer haline getirebiliriz.” İfadelerini kullandı.

Dulkadiroğlu’nu marka şehrin vizyon ilçesi yapma hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Abdullah Kalın, “Dulkadiroğlu'nun potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve ilçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için buradayım. Tecrübem, bilgi birikimim ve samimi hizmet anlayışımla, şehrimizin geleceği için çalışmaya hazırım. Sosyal belediyecilik alanından ödün vermeden Dulkadiroğlu ilçemizi vizyon projelerimizle ikinci yüzyılın en modern ilçesi yapmaya adayız. Asli görevlerimiz olan yolların düzenlenmesi, kaldırımların yenilenmesi, su ve kanalizasyon altyapısının güçlendirilmesi gibi altyapı iyileştirmeleri çalışmalarımızın yanı sıra dünyanın da gündeminde olan yeşil enerji alanında da yatırımlar yapmaya talibiz. 6 Şubat depremleriyle birlikte oluşan mağduriyetlerin farkındayız. Vatandaşlarımızın daha yaşanabilir bir ilçe hayaline öncülük etmek istiyoruz. Bu nedenle yapacağımız tüm çalışmalarda şeffaflık ilkesinden ödün vermeden, ortak akıl prensibiyle modern bir ilçe kurma hayalimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Eğitimden kültüre, ulaşımdan altyapıya, yeşil alanlardan güvenlik hizmetlerine kadar tüm alanlarda ekonomik kalkınma modelini sanayicilerimizle, esnaf ve vatandaşlarımızla birlikte faaliyete geçirerek ilçemizi cazibe merkezi haline getirmeyi vadediyoruz. Yerinde kalkınma projemiz ile kooperatifleştirmeyi yaygınlaştırarak kırsal kalkınmayı da planlıyoruz. Tarihin bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız. 12 Şubat ruhuyla, dün olduğu gibi bugünde tüm benliğimizi ortaya koyarak biz varız ve hazırız. Vatandaşlarımızla doğrudan iletişim kurarak, onların ihtiyaçlarını anlamak ve onlarla etkileşimde bulunmak bizim için önemli. Bu nedenle düzenli olarak mahalle muhtarlarımızla birlikte mahalle buluşmaları düzenlemek önceliklerimiz arasında yer alacak. Çözüm odaklı yaklaşımla sorunların tespiti ve çözümü konusunda özel ekiler oluşturmayı planlıyoruz. Geliştirdiğimiz eğitim projelerimiz ile gençlerimize fırsatlar sunmayı ve Dulkadiroğlu’muzu eğitimde de tercih edilebilir bir ilçe haline getireceğiz. Dulkadiroğlu ilçemizi güvenilir, ekonomik refah seviyesi yüksek, eğitimde öncü, sosyal donatıların olduğu marka şehir yapma vizyonuyla biz varız. Bugün biz Dulkadiroğlu Belediyemiz aracılığıyla vatandaşlarımıza hizmet etme noktasında aday adaylığı müracaatımızı gerçekleştirdik. İnşallah kısmet olursa tüm projelerimizi kamuoyuyla ilerleyen süreçte bir bir paylaşacağız. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” diye konuştu.

Abdullah Kalın’ın aday adaylığı, kent sakinleri arasında olumlu bir yankı uyandırırken, yerel siyaset sahnesine heyecan getirdi. Şehir halkı, adayın kentleri için taşıdığı vizyon ve liderlik yetenekleri konusunda merakla beklemeye başladı.

Abdullah Kalın kimdir?

01 Kasım 1968'de Kahramanmaraş İli Dulkadiroğlu İlçesinde doğdu. Baba adı Hasan, Anne adı Hatice’dir.

İlkokulu Kahramanmaraş Kayabaşı İlkokulunda, Orta öğrenimini Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda tamamladı, ardından Lise öğrenimini Kahramanmaraş Endüstri ve Teknik Anadolu Lisesinde tamamladı. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.  Askerlik hizmetini 2000 yılında Zonguldak Jandarma Genel Komutanlığı’nda tamamladı.

Çalışma hayatına 1986 yılında Mali Müşavirlik bürosunda başladı. 28 Şubat 2002 tarihinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatını alarak kendi bürosunda hizmet vermeye başladı. Bu tarihten itibaren birçok mesleki eğitim programına katılarak kendini geliştirdi.

2005-2007 döneminde Demokrat Parti Yönetim Kurulu üyeliği ve 2017’de Merkez İlçe Başkanlığı yaptı. 2007 yılında AK Parti kadrolarına katılarak 2012-2014 yıllarında AK Parti yönetim kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

2010-2016 yılında Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreteri, 2016-2019 Oda Yönetim Kurulu Üyesi, 2019-2022 Oda Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreterliği görevini üstlenen Abdullah Kalın, 2022 yılında oyların yüzde 85’ini alarak Oda Başkanı seçildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Katıldığı eğitim programları:

2023 - Konkordato Komiserliği Sertifikası eğitimi

2022 – TÜRMOB Üst Delegesi

2019 – Hasan Kalyoncu Üniversitesi – Uzlaştırmacı Eğitimi Sertifikası

2018 – Hacettepe Üniversitesi – Konkordato Hukuku ve Komiserliği Sertifikası

2017 – TÜRMOB – Bilirkişilik Temel Eğitim Sertifikası

2014 – KGK – Bağımsız Denetçi Belgesi

2013 – Sakarya Üniversitesi – Kamusal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetim Sertifikası

2013 – İnönü Üniversitesi – Meslek Mensupları Geçiş Dönemi Eğitimi Sertifikası

2012 – TÜRMOB – Türk Ticaret Kanunu Eğitimi Sertifikası

2011 – TÜRMOB – Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları Eğitimi Sertifikası

2010 – TÜRMOB – Küçük ve Orta Boy İşletmeler için Türkiye Finansal Raporlama Standardı Eğitim Sertifikası

2002 - Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER