6 Şubat depremlerinin şehirlere olan etkisi konuşulacak

6 Şubat depremlerinin şehirlere olan etkisi konuşulacak

Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve KSÜ iş birliğiyle 26 – 27 Ocak tarihlerinde alanında uzman isimlerin katılımıyla “1. Yılında Kahramanmaraş Merkezli Depremlerin Boyutu, Şehirlere Olan Etkisi ve Çözüm Önerileri Kongresi” düzenlenecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi iş birliğiyle asrın felaketinin yıl dönümü dolayısıyla “1. Yılında Kahramanmaraş Merkezli Depremlerin Boyutu, Şehirlere Olan Etkisi ve Çözüm Önerileri Kongresi” düzenleyecek.

Alanında uzman isimlerin katılımıyla 26 Ocak Cuma günü saat 10.00’da KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nde başlayacak kongrede; çevre sorunları, gıda güvenliği ve güvencesi, tarım, afet sürecinde coğrafi bilgi sistemleri ve uzaktan algılama teknikleri, ulaşım, turizm, sağlık yönetimi ve sosyal hizmetler, acil durum ve afet yönetimi, kent hafızası, sosyoloji ve psikoloji gibi pek çok konu farklı perspektiften ele alınacak.

27 Ocak Cumartesi günü saat 10.00’da Şairler Tepesi’nde gerçekleştirilecek programlarla tamamlanacak kongreye ilişkin detaylı bilgiye https://kahramanmaras.bel.tr/duyuru/2024/01/22/1-yilinda-kahramanmaras-merkezli-depremlerin-boyutu-sehirlere-olan-etkisi-ve-cozum-onerileri internet adresinden ulaşılabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER