17 kişiden 19 silah ele geçirildi

17 kişiden 19 silah ele geçirildi

Kahramanmaraş’ta son bir haftada silah kullanan 17 şüpheli şahıstan, 19 silah ele geçirdi.

Alınan bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suç ve suçluyla mücadele ve olaylar esnasında silah kullanan, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan kişilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Silahla gerçekleşebilecek her türlü olaya anında müdahale eden polis, olay yerlerine seri şekilde intikal ederek şüphelileri silahlarla birlikte yakaladı. Mahalle bazlı anlık huzur ve süpürme şeklindeki uygulamalarına ağırlık veren polis, yaya ve motorize ekipler ile silahla meydana gelmesi muhtemel olaylarla ilgili kent genelinde yoğun uygulamalar yaptı.

Yapılan çalışmalarda, havaya ateş ederken suçüstü yakalanan 2 kişi, sokakta üzerinde silah taşırken yakalanan 3 kişi, ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirilen 12 kişi yakalandı.

Polis ekipleri, 17 şahıstan, 8 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatlı tabanca, 6 ruhsatsız pompalı tüfek, 2 ruhsatlı av tüfeği, 2 kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 19 adet silah ele geçirildi.

Yakalanan 17 şahsa da adli ve İdari İşlem yapıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ateşli silahlarla kamunun huzur ve sükunetini bozan, havaya ateş eden magandalara yönelik etkin mücadeleye devam edileceği, vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbirin alınmaya devam edileceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER