banner477

Türkoğlu’da Uluslararası Kısa Şalvar Güreş Festivali

Türkoğlu’da Uluslararası Kısa Şalvar Güreş Festivali

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına Uluslararası Kısa Şalvar Güreş Festivali düzenlendi.

Türkoğlu Belediye ve Türkoğlu İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Parkında gerçekleştirilen Uluslararası Kısa Şalvar Güreşleri Festivali Kortej yürüyüşümüzün ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Şalvar Güreş festivaline Gürcistan, Suriye, Azerbaycan ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden müsabakalara katılımıyla kıran kırana müsabakalar yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Şalvar Güreş turnuvasında Başpehlivan Gürcistan’dan Giorgi Goguşivili, 2. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden Salih Alkız ve 3. Tokat bölgesinden Serhat Elvan oldu.

Müsabakada dereceye giren güreşçilere madalyaları, protokol tarafında verildi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, tüm Türkiye'de olduğu gibi Türkoğlu'nda da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında sportif faaliyetler düzenlediklerini söyledi.

Okumuş, etkinlikte yer alan Gürcistan, Suriye, Azerbaycan ve Ülkemizin çeşitli şehirlerinden müsabakalara katılım sağlayan tüm sporcularımıza teşekkür ederek, başarılarının devamı diledi.

Güreş festivaline Vali Yardımcısı Kaymakam Vekili Mahmut Hersanlıoğlu, AK Parti Türkoğlu İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, kurum amirleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER