Onikişubat Belediyesinden Amatör Spor kulüplerine malzeme desteği

Onikişubat Belediyesinden Amatör Spor kulüplerine malzeme desteği

Onikişubat Belediyesi tarafından kentteki 40 amatör spor kulübünden binden fazla sporcuya malzeme desteğinde bulundu.

2014 yılından bu yana büyük bir hassasiyetle sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olan Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesi ile Kahramanmaraş takımlarının elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamak amacıyla amatör spor kulüplerine verdiği desteğe bir yenisini daha ekledi.

Onikişubat Belediyesi, kentte faaliyet gösteren 40 amatör spor kulübünden 1000’i aşkın sporcuya, antrenmanlarda ve müsabakalarda kullandıkları malzemelerle destek verdi.

Futboldan badmintona, tenisten goalballa, 30 branşı kapsayan destek programı kapsamında yaklaşık 1 milyon 540 bin lira değerinde 3 bin 774 spor malzemesi, kulüp idarecilerine ve sporculara teslim edildi.

Onikişubat Belediyesi Şehit Zekeriye Boyar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa Mahçiçek’in yanı sıra AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, amatör spor kulüpleri temsilcileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, tüm sporculara başarılarla dolu bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.

Mahçiçek, “Sporcularımız ve gençlerimizle bir olduğumda kendimi daha genç hissediyorum. Bizim çocukluğumuzda Batıpark’da sahamız vardı, mahallemizin de Fidanspor isminde bir takımı vardı. Amatör spor çok ayrı bir değer. Doğru dürüst bir ayakkabımız yoktu, saha kenarında çivilerin ayağa batmaması için çekiçle örslerlerdi. Saha zaten çamurdu ve sporcuların çamur olmayan hiçbir yeri yoktu. Devre arasında ağzı sulandıralım diye yarım limon olurdu. Duş derseniz zaten yoktu, paramız varsa hamama giderdik. Ne günlerden buraya geldik. Şimdi çok şükür her şeyimiz var. Devletimiz, belediyelerimiz hemen her alanda sporcularımızın yanında.” dedi.

Onikişubat Belediyesi’nin her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu da belirten Mahçiçek, “2014 yılından bu yana her yıl böyle sezon başında amatör spor kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sizden tek bir beklentimiz var, başarılı olmanız. Bakın mesela Goalball Milli Takımımız olimpiyat şampiyonu, Ampute Milli Takımımız ise dünya şampiyonu oldu. Güreşin dışında maalesef diğer branşlarda iyi değiliz ve dünyanın parasını ödüyoruz biliyorsunuz. Futbol ve basketbolda istediğimiz noktada değiliz. Türk milletine şampiyonluklar ve disiplinle bunu sürekli hale getirmek yakışır. Her gün daha iyiye gitmemiz gerekiyor. Hangi alanda sporcuysanız, o alanda en iyi sporcu olmaya çalışmanız lazım. Onikişubat Belediyesi olarak her zaman amatör sporun yanındayız, yeter ki daha yüksek başarılara hep birlikte koşalım. Malzemeleriniz hayırlı olsun, inşallah bu malzemelerle şampiyonluklar kazanın. Sizlerle tekrar bir araya gelelim, şampiyonluğunuzu kutlayalım. Sporu seven birisi olarak amatör takımlarımızın yanında olacağımızı yineliyorum. Malzemeler hepinize hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Törende konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan ise amatör spor yapan gençlerin her türlü takdiri hak ettiklerini söyledi.

Mahçiçek ve ekibinin de maddi ve manevi anlamda sporcu gençlerin yanında olmasının kendileri açısından mutluluk verici olduğunu dile getiren Karaoğlan, Mahçiçek’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz iseMahçiçek’e teşekkür ederken, “Bu yardımın yapılmasında emeği geçen başta belediye başkanımız, başkan yardımcılarımız ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Dağıtımı yapılan malzemelerin Kahramanmaraş gençliğine, futbol kulüplerimize, sporcularımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından malzemeler kulüp idarecilerine ve sporculara teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER