Onikişubat Belediyesi Kurtuluş Kupası

Onikişubat Belediyesi Kurtuluş Kupası

Onikişubat Belediyesi, 12 Şubat Kurtuluş Bayramı dolayısıyla 6 Şubat’ta başlattığı Kurtuluş Kupası Basketbol Turnuvası final maçı Şehit Zekeriya Boyar Spor Salonunda oynandı.

Kıran kırana geçen mücadelede Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi kupayı kaldıran taraf oldu.

22 lisenin katılımıyla 6 Şubat’tan 12 Şubat’a kadar oynanan maçlarda Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi birinci, TOBB Fen Lisesi ikinci, Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü ve Ali Galip Çalık Lisesi dördüncü olarak turnuvayı tamamladı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Kurtuluş Haftası münasebetiyle gençlerimizle etkileşimde bulunmak, sizlere temas etmek için bu turnuvayı düzenledik. Sizler çok çalışarak ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacak ve bizleri uluslararası arenada temsil edeceksiniz. Turnuvamıza katılan tüm takımlarımız gönüllerimizin şampiyonudur. Dereceye giren takımlarımızı da kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Dereceye giren 4 takıma kupaları ve madalyaları Mahçiçek ile müsabakalara katılan AK Parti Onikişubat Başkanı Mücahit Kara, Türkiye Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Dağlı ve Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Ekrem Karaoğlan tarafından verildi.

Takımların taraftarları alkışlarla destek verirken, büyük coşku yaşayan şampiyon takım Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi sahada kutlama yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER