banner693

Okumuş, “İmkan bizden, oynamak sizden”

Okumuş, “İmkan bizden, oynamak sizden”

Sosyal ve Kültürel Belediyeciliğin öncüsü Türkoğlu Belediyesi mahalleler arası birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek ve aynı zamanda spora teşvik etmek amacıyla bu yıl 4’sünü düzenlediği Mahalleler arası futbol turnuvasının ilk karşılaşması Türkoğlu Spor kompleksinde Fatih Mahallesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesi arasında gerçekleştirildi. 

Müsabakalara, Türkoğlu İlçe Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti İlçe Başkanı Feyzettin Okumuş, Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Şahin Hopur ve Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ekrem Karaoğlan tarafından tüm sporculara formaları takdim edildi.

Tüm giderlerin, Türkoğlu Belediyesi tarafından karşılandığı müsabakalarda, ilk maçın başlama vuruşunu Türkoğlu İlçe Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ile Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş yaparak, turnuvanın sağlık, dostluk ve kardeşlik ortamı içerisinde geçmesini temenni etti ve takımlara başarılar dilendi. 

Türkoğlu İlçe Kaymakamı Mahmut Hersankıoğlu, “Yıllar önce İslahiye’den hatırlıyorum, mahalleler, köyler arası futbol turnuvası düzenlenirdi. Bu turnuvanın burada 4’cüsününde düzenlenmesinden dolayı da ayrıyeten Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Birçok ilçede böyle organizasyonlar maalesef yok,  bu bir farklılık, farkındalık. Burada 25 takımın sporcuları ile bir araya gelmiş olması geleceğe dönük olarak Türkoğlu’nda Gençlik ve Spor hizmetleri manasında kurumsallaşmış bir yapı anlamına geliyor. Sayın Belediye Başkanımız ilk 3’e girecek takımlara güzel hediyeleri olduğunu söyledi. Çok anlamlı ve güzel bir gezi olacağına da inanıyorum.” diye konuştu.

Sporla ilgili etkinliklerin tamamında varız diyen Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “En son Bal Liginde idik. Bal Ligini bu sene bıraktık. Bırakma nedeni ise, mahalleler arası takımları çıkararak köylerimizde futbol oynayabilecek kapasitede sporcularımızı bulmak ve bunun üzerinden inşallah şehirlerarası maçlarda da Türkoğlu ilçemizi güzel bir yerde temsil etmek istiyoruz. 4 yıl üst üste Avasım Okçuluk festivalini düzenledik. Geçen yılda düzenleyecektik ama pandemiden dolayı kaldı. Bu önümüzdeki aylarda satranç ile ilgili bir turnuvamız olacak. Yani sporla ilgili etkinliklerin tamamında varız. Bu vesile ile bu yaptığımız programa katıldığınız için, katılım sağlayan tüm muhtarlarımıza ve değerli futbolcularımıza çok teşekkürlerimizi sunuyorum.  Bazı mahallelerden iki tane takım çıkmış,  tabi ödül olarak da güzel bir ödül düşünüyorum. 1. 2. ve 3. gelmek için birbirinizi de yıpratmayın, yani centilmence geçsin. Futbol beyin ve ayakla oynanıyor, kaba kuvvetle oynanmıyor. Bunu söyleyeyim hakeme kesinlikle itiraz etmeyin, hakemler keskin olacak.  1.2. ve 3. olanlara kadim memleketlere başkentlik yapan Konya, Bursa ve dünyanın en büyük destanını yaşatan atalarımızın Çanakkale zaferinin olduğu,  Çanakkale şehri ve İstanbul’a gezi programı düzenleyeceğiz. Bundan sonra Değerli Müdürüm Şahin bey, Kaymakamlar beraber voleybol turnuvası olacak. İnşallah bu maçlar bittikten sonra, yazında yine devamı gelecek yüzme şampiyonaları düzenleyeceğiz. 81 İlimizi gezdireceğim. Bundan dolayı katılım sağlayan mahallelerimize, siz değerli sporcularımıza, misafirlerimize ve kıymetli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

Turnuvada, toplam 25 takım yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706