banner477

Sağlık-Sen’den Hemşireler günü mesajı

Sağlık-Sen’den Hemşireler günü mesajı

Sağlık-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, “Fedakarlığın ve özverinin adı hemşirelerimizin, Hemşireler Günü kutlu olsun.” dedi.

Dünya Hemşireler Günü münasebetiyle mesaj yayınlayan Sağlık-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, her koşulda milletine fedakarca müşfik ellerini uzatan tüm sağlık çalışanları gibi hemşirelerinde alkış ve taktirden çok daha fazlasını hak ettiklerini söyledi.

Sağlık sisteminin taşıyıcı dinamikleri olan hemşireler, Dünya Hemşireler gününe yine buruk kutladığını hatırlatan Demirci, şunları kaydetti:

Buruklar çünkü dünden bugüne değişen tek şey taşıdıkları yükün artması oldu. Dünden bugüne değişen tek şey taşıdıkları yükün artması oldu. Ne görev tanımları bir netliğe kavuştu ne yeterli istihdam sağlandı ne ücretlerinde hakkaniyetli bir iyileştirme yapıldı ne de kariyer imkanlarının önü açıldı. Dün hangi sorunların girdabında çırpınıyor idi iseler bugün de aynı sorunlarla boğuşuyorlar. Üstüne üstlük pandemi canlarını yakmanın yanında iş yüklerini de tükenmişlik derecesinde artırdı. İş yüküne bağlı olarak aile ve sosyal yaşamları da büyük hasar gördü. Ülkemizin dört bir yanında gece gündüz ter akıtan, özel-üniversite-devlet hastanelerinde görevli 275 bin hemşirenin durumu maalesef budur. Daha vahim olanı ise bu tablonun bir sır olmamasıdır. Başta Sağlık Bakanlığı yöneticileri olmak üzere herkes iç karartıcı bu tablonun farkındalar. Normal koşullarda farkında olmak yani bir sorunu bilmek, çözüme kavuşturmak için yeter nedendir. Ancak başta hemşireler olmak üzere sağlık çalışanlarının kronik sorunlarının çözümünde yeter neden, bir anlam taşımıyor. Neden, çünkü sistem bir şekilde işliyor, çark dönüyor. Sağlık sistemi sağlık çalışanlarının fedakarlıklarıyla işliyor. Peki ya sağlık çalışanlarından alıp götürdükleri, Sağlık çalışanlarının hakları, Haklı talepleri, başta hemşireler olmak üzere 1 milyon 100 bin sağlık çalışanı, bu soruyu yalnızca bu güne özel sormuyor. Her gün soruyor. Bu duygu ve düşüncelerle fedakar hemşirelerimizin Hemşireler Gününü tebrik ediyor, başta Bakanlık olmak üzere tüm yetkilileri, sağlık çalışanları için alkış ve takdirden daha fazlasını yapmaya davet ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER