Onikişubat Belediyesi her kesimden takdir topluyor

Onikişubat Belediyesi her kesimden takdir topluyor

Onikişubat Belediyesinin EXPO 2023 çalışmaları kapsamında yapılan projeler her kesimden destek almaya devam ediyor.

Yaptığı projelerle örnek belediyeciliğin öncüsü olan Onikişubat Belediyesinin projeleri basının her kesiminden takdir topluyor.

Kurulduğu günden bu yana eğitimden sağlığa önemli projelerle vatandaşların gönlünü kazanan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in “Su Tutucu Sedde Aksı Projesi” ulusal basında takdir topladı.

AK Partili belediyelerin yaptığı hizmetleri eleştiren bazı basın organları Onikişubat Belediyesinin Cumhuriyetin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümünde gerçekleştireceği EXPO 2023 alanın ortasında yer alacak olan kristal lagün büyük alkış aldı.

Ulusal yayın organlarında yer alan kristal lagün ile ilgili bilgi veren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Kılavuzlu Köprüsü’nün alt tarafında yazın sular çekildiğinde bir çevre felaketi yaşanıyordu. Ama kışın burası sularla dolar, deniz olurdu. Şimdi bu çevre felaketini önleyeceğiz. Bu alanla ilgili çok güzel bir projemiz var. Ceyhan Nehri’nin en dar kısmına Su Tutucu Sedde Aksı yapacağız suyu tutmak için. 434 kodunda suyu burada tutacağız. Önce kirliliği temizleyeceğiz. Suyu burada tuttuğumuz zaman 4 milyon metrekarelik bir deniz olacak.” ifadeleri yer verdi.

EXPO 2023 alanında bulunan kristal lagün ile ilgili bilgi veren Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Bir marinamız olacak, tekneler park edebilecek ve tekne gezileri yapılacak. Çevresinde eğlence alanları olacak, piknik alanları, oturma grupları yer alacak. Yürüyüş ve bisiklet yolları da olacak. Suyun üzerinde su sporları aktiviteleri de yapılacak. Projemiz tamam, her şey hazır İnşallah Kahramanmaraş’a deniz getireceğiz. Bizim öngörümüze göre 150 bin insanımızın yaşayacağı yeni bir şehir inşa edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER