“Sevgi Şarkıları” konserine yoğun ilgi

“Sevgi Şarkıları” konserine yoğun ilgi

Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen ve Zekai Bilgen Musiki ve Kültür Derneği’nce hazırlanan Sevgi Şarkıları konseri yoğun ilgi gördü.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde etkinlikte konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, muhteşem bir gece yaşadıklarını belirterek, “Bugün muhteşem bir gece yaşadık. Onikişubat Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri artık daha sık yapacağız. Çünkü sanat, bir toplumun gelişmesindeki en önemli etkenlerden biridir ve biz de geçmişimizi unutturmadan, musiki varlığımızı gençlerimize aktaracağız. Çünkü toplumsal hayatımızda, kültürümüzde, değerlerimizde önemli değişiklikler var. Bu değerler içerisinde biliyorsunuz kültürümüz, musikimiz ve tiyatromuz yer alıyor. Dolayısıyla bugün geldiğimiz noktada çeşitli faktörlerin de etkisiyle bizim dönemimizdeki değerlerimiz unutulmaya başladı. Musikinin de geçmişteki dinleyicilerini bugüne aktaramadığımız için maalesef çok fazla rağbet görmez oldu. Bu değerlerimizi, özellikle ana musikimiz olan Sanat Müziği’mizi yeni nesle, gençlerimize aktarmak için gayret edeceğiz, çalışacağız İnşallah. Biz demiyoruz ki tek bir müzik olsun. İstiyoruz ki bizim müziklerimizi de çocuklarımıza aktaralım, onu da öğrensinler ve hangisini beğeniyorlarsa o yolda yürüsünler. Gerçekten de insan ruhuna çok daha duygu yükleyen müzik türü, bizim sanat müziğimizdir. İnşallah bu kabil çalışmalarla yeni nesillere aktaracağız.” dedi.

EXPO 2023 Rekreasyon Alanı’nda oluşturacakları alanlarda gençlere musiki eğitimi vereceklerini de kaydeden Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“EXPO 2023 alanımızdaki mekanlarımızda yazları kurslar düzenleyeceğiz, çocuklarımızı musiki enstrümanlarını öğreteceğiz. Ne kadar kendi müziğimizi çocuklarımıza taşıyabilirsek kendimizi mutlu hissedeceğiz. Bugün de Zekai Bilgen hocamızın korusunun Sevgi Şarkıları Konseri’nde muhteşem şarkılar dinledik. Bakın bugün son şarkıyı söyleyen gencimiz Burak, Türkiye birincisi oldu. Fevkalade güzel de söylüyor. İnşallah Burak gibi gençlerimizin yanına yenilerini de ekleyerek musikimizin güzelliklerini yaşatacağız.”

Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında konser serisinin devam edeceğini belirten Mahçiçek, konserin sonunda Türk musikisine verdikleri desteklerden dolayı Zekai Bilgen ve ekibine plaket takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER