Kaptan Pengu ve Arkadaşları adlı tiyatro 21 Ocak’ta

Kaptan Pengu ve Arkadaşları adlı tiyatro 21 Ocak’ta

Büyükşehir Belediyesi, TRT Çocuk lisanslı Kaptan Pengu ve Arkadaşları adlı tiyatro gösterisini 21 Ocak Cumartesi günü NFK Kültür Merkezi’nde miniklerle buluşturacak. Ücretsiz olarak sahnelenecek gösteriye tüm çocuklar davet edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör öncülüğünde kültür sanat etkinlikleri kapsamında çocuklara yönelik faaliyetlerini artırarak sürdürüyor. Çocukların yarıyıl tatilini daha eğlenceli şekilde değerlendirmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, tatil boyunca şehir merkezi ve ilçelerde çeşitli tiyatro gösterilerini miniklerle buluşturacak.

Etkinlik takviminde, 21 Ocak Cumartesi günü TRT Çocuk lisanslı “Kaptan Pengu ve Arkadaşları” adlı tiyatro gösterisi çocuklar için sahne alacak. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösteri saat 13.00 ve 15.00’da 2 seans şeklinde perdelerini açacak.

TRT Çocuk ekranlarının sevilen karakterleri Kaptan Pengu ve arkadaşlarının eğlenceli müzikali, çevre kirliliği, su tasarrufu ve geri dönüşüm konularında da miniklere eğitici mesajlar verecek. Gösterinin biletleri, 20 ve 21 Ocak tarihlerinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nden ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Kaptan Pengu ve arkadaşlarının maceralarını konu alan tiyatro gösterisine tüm çocukların davetli olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER