KAMEK’in Müzik Kursları ilgi görüyor

KAMEK’in Müzik Kursları ilgi görüyor

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği KAMEK’te kursiyere kanun, bağlama, keman ve Türk Sanat Müziği kurslarında eğitimler veriliyor. KAMEK’te verilen müzik eğitimleriyle kursiyerler yeni enstrümanlar kullanmayı öğreniyor ve bu alanda kendilerini geliştirme imkânı buluyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların mesleki ve sosyal açıdan gelişimlerine katkıda bulunmak, ekonomik ve kültürel kazanımlarını artırmak için düzenlenen Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları, yeni döneminde 36 farklı branşta bin 59 kursiyeriyle eğitimlerini sürdürüyor. Makrome, ahşap boyama, bilgisayar işletmenliği, takı tasarım, aşçı yardımcılığı gibi çeşitli kursların düzenlendiği KAMEK’te kursiyerlere bağlama, kanun ve keman gibi enstrüman eğitimleri de veriliyor. Türk Sanat Müziği Korosu da katılımcıların en çok ilgi gösterdiği kurslardan bir tanesi oldu. KAMEK’te düzenlenen müzik kursları sayesinde yeni enstrümanlar kullanmayı öğrendiğini ve bu alanda kendilerini geliştirdiklerini belirten kursiyerler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

KAMEK’te düzenlenen eğitimlerden son derece memnun olduğunu ifade eden Türk Sanat Müziği Korosu kursiyerlerinden Neziha Sandıkçı, “Yaklaşık 1 aydır KAMEK’in Türk Sanat Müziği Korosu’nda eğitim alıyorum. Vaktimizi verimli değerlendirmemiz açısından da çok güzel oluyor. Sosyalleşmemize ve kendimizi geliştirmemize katkı sağlıyor. Burada çok güzel bir ortam var, yeni arkadaşlar ediyoruz.” diye konuştu.

Hatice Kaba ise, “Türk Sanat Müziği’ni çok seviyorum. Türk Sanat Müziği Kursu da hem bu alanda kendimizi geliştirmemize hem de sosyalleşmemize katkı sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bağlama Kursu’nda eğitim alan Arif Hayta, “Bağlama, gönül verdiğim bir enstrüman. En büyük hobim diyebilirim. Bu eğitimleri bizlerle buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kursiyer Tülay Paköz ise “Yaklaşık bir aydır KAMEK’te bağlama eğitimi alıyorum. Bağlamayı çok seviyorum ve öğrenmek için bu kursa katılıyorum. Bu kurslara önümüzdeki dönemde de katılmayı düşünüyorum. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bağlama Kursu öğrencilerinden Ahmet Türkmen ise kursun kendisi için çok faydalı olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER