ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI PROGRAM

Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan “Okur-Yazar Buluşuyor” projesi kapsamında Öğretmenler Günü olması münasebetiyle bu kez öğretmenlerin katılımıyla bir program gerçekleştirildi.

 ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI PROGRAM

 ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI PROGRAM

 Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan “Okur-Yazar Buluşuyor” projesi kapsamında Öğretmenler Günü olması münasebetiyle bu kez öğretmenlerin katılımıyla bir program gerçekleştirildi.

  

Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen söyleşi de Eğitimci- Yazar Vehbi Vakkasoğlu öğretmenlere hitap etti. Programa katılan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’te öğretmenlere hediyeler dağıtarak, günlerini kutladı.

  Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Siz ne iseniz toplum odur” sözleriyle öğretmenlere şöyle hitap etti:   “Öğretmen gerçek anlamıyla hoca olabildiyse yüreklere girer. Kalbe giremeyen zaten kafaya giremez, iyi öğretmen de olamaz, öğretiminde başarılı olamaz. Eğer sevilen bir öğretmen olduysa, iyi dinlenilen, iyi öğrenilen, örnek alınan ve hayat boyu unutulmayan bir hoca olur. Öğretmen tebessüm edecek, gönlünün güzelliği yüzüne yansıyacak, öğretmen heyecanlı olacak, matematik anlatırken de, din dersi anlatıyorken de, coğrafya, tarihi anlatıyorken de heyecanlı olacak. Öğrenci şunu hissedecek, ‘hocam çok güzel şeyler ve önemli şeyler anlatıyor’, dinlemem, anlamam lazım. Bunun için de gönlüne gireceksiniz. Gönlüne girmek için de ne olacaksınız sadece öğretmen olmak yetmiyor. rakipleriniz güçlü başka öğretmenler dışında, internet baş belası öyle rakipler üretti ki size, öyle cazip herkes imrenip bakıyorlar.

 Örneklerle açıklamalar yapan Vakkasoğlu, öğretmenlerin öğrencilere karşı tutum ve tavrının hoşgörülü olmasını ve öğretmenlerin sevgi merkezli eğitimi öncelemeleri yönünde aktarımlarda bulunarak, günlerini kutladı.

  

 Başkan Hanefi Mahçiçek, belediye olarak eğitim- öğretime olan katkılarından bahsederek, öğretmenler gününde bu anlamlı söyleşiden mutluluk duyduğunu belirtti ve şunları dile getirdi:

  “Öğrencilerimize her sene 45 ila 55 kitap alıyoruz, onları 5’li setler haline getiriyoruz, bütün okullarımıza dağıtıyoruz. Sonra çocuklarımız bu kitapları ne kadar anlamış, ne kadar öğrenmişler, ne kadar dikkatle okumuşlar diye bir imtihan yapıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber, geçen sene o imtihanlarımıza 77 Bin öğrenci katıldı. Bizim için eğitim önemli, biz yolları yaparız ama önemli olan insan odaklı çalışmalarımız. Yanlarında yurtlarıyla beraber 5 tane okul yaptık. 6. İnşaatı devam ediyor, 7. de inşallah proje imam hatip olarak yapacağız.

Okur- yazar buluşmaları adı altında Vehbi Hocam sizlerle buluşuyor ama bir taraftan da liselerde öğrencilerimizle buluşuyor. 15 günde bir geliyor, başka konuşmacı arkadaşlarımız da var. 2 lise de sabahleyin, 2 lise de öğlende sonra olmak üzere 4 tane lisede ki öğrencilerimize, hocalarımız söyleşi yapıyor. Çocuklarımızın öğrenmeleri gerekir diye öncelikle de adab-ı muaşeretten başlıyoruz. Böylece çocuklarımızı topluma kazandırmaya, topluma faydalı insanlar, olarak yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bu ülkenin geleceği burada diye düşünüyoruz” dedi.

  

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 06:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER