Mahçiçek, YKS öğrencilerine başarılar diledi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 27-28 Haziran’da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

 Mahçiçek, YKS öğrencilerine başarılar diledi

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 27-28 Haziran’da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı.

Mahçiçek, üniversite sınavına hazırlanan gençlerin bu yıl zorlu, stresli ve yoğun bir süreçten geçtiğini söyledi.

Pandemi sürecinde belediye ait Sosyal Etkinlik Merkezlerinde verilen üniversite hazırlık kurslarının, okulların tatil edilmesiyle birlikte kapattıklarını belirten Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Kurslarımızda kayıtlı öğrencilerimizi mağdur etmemek adına online eğitime geçerek, Onikişubat TV kanalımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan, branşında uzman hocalarımızın derslerinin video çekimlerini öğrencilerimize ulaştırdık. Rehberlik videolarıyla da desteklediğimiz öğrencilerimize bir nebze olsun destek verdik. Yapılan bu özverili çalışmaların karşılığı, sınavda gösterdikleri başarıları olacaktır. Bu süreçte ülkemizde görev yapan tüm öğretmen ve öğrencilerimize çalışmalarına ara vermeden devam ettikleri ve ders çalışmada gösterdikleri istikrar için de ayrıca teşekkür ediyorum. Geçen yıl üniversite hazırlık kurslarımıza devam eden öğrencilerimizde yüzde 83’lük bir başarı oranıyla, üniversite hayallerini gerçekleştirme yolunda kendilerine yardımcı olduk.”

 

Sınava giren gençlere seslenen Mahçiçek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Okuyan, üreten, ülkesine değer katan, milli unsurlara sahip çıkan gençlerimiz kurtaracak. Biz her daim buna inandık ve her projemizde bu düsturu şiar edindik. Gençlerimizden de tek isteğimiz bu düsturları aklından çıkarmamaları ve neden okumaları gerektiğini unutmamalarıdır. Hafta sonu yapılacak üniversite sınavımızda devletimiz gerekli önlemleri aldı. Öğrencilerimiz de kişisel hijyen kurallarına ve sınav kurallarına dikkat ederek sınavlarına girsinler. Her yıl olduğu gibi üzücü tablolar yaşamamak adına öncesinde gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER