MAHÇİÇEK, TÜRK MİLLETİ TARİHİN HER EVRESİNDE MAZLUMLARIN YANINDA OLMUŞTUR

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ, HAYRAT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ VE AK PARTİ ONİKİŞUBAT İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞININ İŞBİRLİĞİ İLE SURİYE’DEKİ TÜRKMENLER İÇİN DÜZENLENEN YARDIM KAMPANYASI NETİCESİNDE TOPLANAN 8 TIRLIK İNSANİ YARDIM MALZEMESİ DUALARLA SURİYE’YE GÖNDERİLDİ

MAHÇİÇEK, TÜRK MİLLETİ  TARİHİN HER EVRESİNDE MAZLUMLARIN YANINDA OLMUŞTUR

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK: “TÜRK MİLLETİ TARİHİN HER EVRESİNDE İKRAM EDİCİ TAVRI İLE MAZLUMLARIN YANINDA OLMUŞTUR”

Onikişubat Belediyesi, Hayrat İnsani Yardım Derneği ve AK Parti Onikişubat İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nın Suriye’nin Cerablus, İdlib ve Halep bölgelerinde bulunan Türkmenler için düzenlediği yardım kampanyası tamamlandı. Gıda kolileri, giyim malzemeleri, battaniye ve su başta olmak üzere temel insani ihtiyaçların yer aldığı 1 tır 7 kamyon, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenin ardından, dualar eşliğinde Suriye’ye gönderildi.

Törende konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türk milletinin tarihin her evresinde, ikram edici tavrı ile mazlumların yanında olduğunu söyledi.


Bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 3 milyon Suriyeliyi misafir ettiğini anımsatan Başkan Mahçiçek, “Bize insan haklarından dem vuranlar, mazlumların hakkından söz edenler, yakın bir zamanda gördük ki, insani yardım noktasında bu milletin yanına bile yaklaşamazlar. Bu millet bugün 3 milyon mülteciyi, yani Müslüman kardeşlerimizle her şeyini paylaşıyor. Ama o insan haklarından bahsedenler var ya, ihtiyaç sahibi mültecilerin önüne bozuk paralar atarak, onları aşağıladılar. Sınırlarda, onların ayaklarına çelme takarak çamurlara düşürdüler. İşte onların insan haklarından anladığı bu” dedi.

Hazreti Peygamberin övgüsüne mazhar olan Türk Milletinin, dünya Müslümanlarına liderlik edebilecek tek ülke olduğuna dikkat çeken Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ama bu büyük milletin, bu yüce milletin insanlara verdiği değer apayrı. Bakın 3 milyona yakın Suriyeli mülteci kardeşini bağrına basmış, her şeyini paylaşmış, ikram edici olmuş. Dünyanın 63 ülkesinde 1 milyar 600 milyon Müslüman var. Bu bütün Müslümanlara lider olabilecek, önder olabilecek tek ülke Türkiye. Doğrusu bunu Hazreti Peygamberin övgüsü ile kazanmış bir millet. Bu millet bugün etrafındaki kuşatmalardan da kurtulacak. Ne kadar tuzak kurarlarsa kursunlar, ne kadar kumpas kurarlarsa kursunlar hepsini tepeleyip geçecektir. Bu bağlamda hanım kollarımızın çok değerli mensupları, ilçe teşkilatımız ve HAYRAT Vakfımız bu yardımların hazırlanmasında öncü oldular. Gayret ettiler. Kendilerinin gayreti her türlü takdirin üzerindedir. Hepsine teşekkür ederim. Bu ülkeye bu millete yakışanı yaptılar. Bunlar yapılmaya da devam edecek. İnsanımız her türlü imkanını ihtiyaç sahipleriyle, mazlumlarla paylaşmayı sürdürecektir.”

AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, AK Parti Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, AK Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Serdar Sarıçiçek, HAYRAT İnsani Yardım Derneği İl Temsilcisi Muhammed Ubeyid Köşker’in de katıldığı programın ardından hazırlanan yardım malzemeleri dualar eşliğinde Suriye’ye gönderildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 05:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER