MAHÇİÇEK, MEHMET AKİF, ÖZÜ VE SÖZÜ BİR OLAN, MÜMTAZ BİR ŞAHSİYETTİR

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK: “İSTİKLAL MARŞI, TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİNİ, KAHRAMANLIĞINI VE BAĞIMSIZLIK AŞKINI YANSITAN EN ÖNEMLİ ESERDİR”

MAHÇİÇEK, MEHMET AKİF, ÖZÜ VE SÖZÜ BİR OLAN, MÜMTAZ BİR ŞAHSİYETTİR

 ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK:

“İSTİKLAL MARŞI, TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİNİ, KAHRAMANLIĞINI VE BAĞIMSIZLIK AŞKINI YANSITAN EN ÖNEMLİ ESERDİR”

 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İstiklal Marşı’nın, Türk Milletinin karakterini, kahramanlığını ve bağımsızlık aşkını yansıtan en önemli eser olduğunu kaydetti.

Başkan Mahçiçek, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı. Mehmet Akif’in, Türk milletinin yetiştirdiği en önemli fikir adamlarından biri olduğunu kaydeden Başkan Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Mehmet Akif, özü ve sözü bir olan, düşünce hayatında taşıdığı fikirleri, hayatının her evresinde uygulayan mümtaz bir şahsiyettir. Bu necip milletin bir ferdi olan Akif, taşıdığımız tüm manevi duygularımızı, İstiklal Marşımızda dile getirmiş ve milli şairimiz olarak, gönüllerimizdeki ölümsüzler kervanına katılmıştır. 

‘Korkma!’ diye başlar İstiklal Marşı’mız.. Hazreti Peygamber’in Hira Mağarasındaki cesaretini, Hazreti Ebubekir’in taşıdığı imanı anlatır bizlere.. İşte bu nedenledir ki, Kurtuluş Savaşının o en karanlık günlerinde, Peygamber efendimizin ‘Korkma! Ya Ebubekir, Allah bizimle beraberdir’ sözünün, İstiklal Marşımızdaki tecessümünden ilham alan bu millet, korkmamış, bağımsızlığa olan inancını bir an olsun kaybetmemiş ve ebediyen hür yaşama azim ve kararlılığını göstermiştir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER