banner693

HASTA ÇOCUK BELEDİYE EKİPLERİNCE HASTANEYE ULAŞTIRILDI

AKOM ekipleri ihbarı değerlendirerek, kısa sürede mahalleye hareket etti. Dört saat süren bir yol açma çalışmasının ardından mahalleye ulaşan AKOM ekipleri, yüksek ateş ve kusma şikayeti olan 7 yaşındaki Sümercan Genç'e ulaştı.

HASTA ÇOCUK BELEDİYE EKİPLERİNCE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
HASTA ÇOCUK BELEDİYE EKİPLERİNCE HASTANEYE ULAŞTIRILDI
 
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, hasta olan çocuğu acil servise yetiştirmek için hem Jandarma hem belediye ekipleri seferber oldu.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi'ne (AKOM), Elbistanilçesine bağlı Atmalıkaşanlı Mahallesi'nde bir çocuğun hastalandığı, buraya giden paletli ambulansın da mahsur kaldığı yönünde ihbar geldi. Bunun üzerine ekipler harekete geçti.


AKOM ekipleri ihbarı değerlendirerek, kısa sürede mahalleye hareket etti. Dört saat süren bir yol açma çalışmasının ardından mahalleye ulaşan AKOM ekipleri, yüksek ateş ve kusma şikayeti olan 7 yaşındaki Sümercan Genç'e ulaştı.Jandarmanın da eşlik ettiği kurtarma da ekiplerce araca alınan Genç, Karahasanuşağı grup yoluna kadar getirilerek, burada hazır bekletilen 112 acil servis ekiplerine nakledildi.

Sağlık ekiplerince Elbistan Devlet Hastanesine götürülen Genç, tedavi altına alındı.


Astım Hastası 6 Saate Kurtarıldı

ASTIM HASTASI BİR HASTA DA 6 SAATTE KURTARILDI

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706