banner693

GÖKSUN HEM’DEN GÖKKAYA’YA KIZILCIK KİLİMİ HEDİYE EDİLDİ

Gökkaya Grup Direktörü Murathan Gökkaya “…Göksun dışından yaşayan bir Göksunlu olarak memleketimizin kültürel anlamda simgesi haline gelen bazı objeleri bazı resmi kurumlarda gördüm. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yapması fazlasıyla mutlu etti memleketimizde bu tür kültür figürler ve değişik objeleri üretebilmek büyük sanattır.

 GÖKSUN HEM’DEN GÖKKAYA’YA KIZILCIK KİLİMİ HEDİYE EDİLDİ
 GÖKSUN HEM’DEN GÖKKAYA’YA KIZILCIK KİLİMİ HEDİYE EDİLDİ

Gökkaya Grup Direktörü Murathan Gökkaya memleketinde gerçekleştirdiği vefa ziyaretleri kapsamında Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette HEM Müdürü Bilal Akoğlu ile bir süre sohbet eden Gökkaya HEM’in faaliyetleri hakkında devam eden sohbette kendi köyünün adı ile ünlenmiş el işi ”Kızılcık Kilim’i” üretiminin devam ettiğini duyunca memnuniyetini dile getiren şu konuşmayı yaptı.

Gökkaya “…Göksun dışından yaşayan bir Göksunlu olarak memleketimizin kültürel anlamda simgesi haline gelen bazı objeleri bazı resmi kurumlarda gördüm. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yapması fazlasıyla mutlu etti memleketimizde bu tür kültür figürler ve değişik objeleri üretebilmek büyük sanattır. Gelecek nesillere kendimizi daha iyi anlatabileceğimiz kalıcı eserler çok önemli olduğuna inanırım bizler işadamları olarak maddi manevi kültürel miras için yapabileceğim ne varsa her zaman yapmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Kültürel miraslarımızın gelecek nesilleri düşünerek çalışmalar yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu beyin bizlere nezaketen hediye takdiminde bulunması tabiki sevindirici bir durumdur ama kendi köyümün adıyla isim yapmış Kızılcık Kilim’ini” takdim etmesi daha da mutluluk verici bir durumdur. Kendisine teşekkür ediyor, şahsında tüm çalışanları da tebrik ediyorum. Ayrıca farklı iki eserde yayınlanmış olan kitaplarını da imzalayarak bizlere takdim ettiği için çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Müdür Bilal Akoğlu ise yaptığı açıklamada: "Sayın Murathan Gökkaya' nın Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze yapmış olduğu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.  Murathan Bey'in ilçemize yapmış olduğu ziyaretleri yakınen takip ediyorum. Bir Göksunlu olarak her platformda Göksun' umuzun adını duyurması memnuniyet verici. Ayrıca Murathan Bey, biliyorsunuz ki ilçemiz Kızılcık Mahallesinden. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak Kızılcık Mahallemizde kilim kurslarımızı sık sık açıyoruz. El emeği göz nuru, deseni ile ayrı bir tarz, hava katan, nadide kilim ürünlerimiz herkes tarafından beğeniliyor. Burada nazik ziyaretleri anısına Kızılcık'ta dokuttuğumuz Kilim'imizi de kendisine hediye etmek istiyorum. Ayrıca içerisinde benim de iki hikayem olan, kırk amatör yazar tarafından çıkarılan "Kırk Hikaye ile Bereket", ve "Merhamete Açılan Kırk Kucak" adlı kitaplarımı da hediye etmekten büyük bir onur duyarım. Murathan Bey'e başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Ziyaret programı günün anısına hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 04:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706