DİYANETSEN BAŞKANI ARSLAN’DAN YILBAŞI KUTLAMASINA TEPKİ

Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ekrem Arslan, yılbaşı ve Noel kutlamalarının İslam dininde ve Türk kültüründe yerinin bulunmadığına işaret etti.

DİYANETSEN BAŞKANI ARSLAN’DAN YILBAŞI KUTLAMASINA TEPKİ

 DİYANETSEN BAŞKANI ARSLAN’DAN YILBAŞI KUTLAMASINA TEPKİ

Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Ekrem Arslan, yılbaşı kutlamalarının İslam dininde ve Türk kültüründe yerinin bulunmadığını söyledi, kanlı Noel’e alet olunmamasını istedi.

Ekrem Arslan, yılbaşı ve Noel kutlamalarının İslam dininde ve Türk kültüründe yerinin bulunmadığına işaret etti.  Başkan Arslan, konuşmasında şöyle dedi: İslam dünyası ağlarken, İslam beldeleri tek tek düşerken Hristiyanların eğlencesi olan Noel ile değerlerinizi taksim etmeyin.

Dinimizde böyle bir geleneğin olmadığını bilerek hareket eden herhangi bir Müslüman, Hristiyanların geleneğine alet olmamalı. Hristiyanların İslam beldeleri üzerinde hayata geçirmeye çalıştığı tuzakları bilerek adım atmalı. Kandan beslenenlerin gününe meze olmamalı, ekonomik sömürülerine alet olmamalı. 
İslam’i geleneklere göre yaşayan bir ülkede, abartılı ışıklandırmalarla, abartılı yeme içmelerle, Noel gecesini geçiren bir birey, İslam ülkelerindeki Müslüman kardeşlerinin içinde bulunduğu durumu göz önüne getirmelidir.

KANLI NOEL’E ALET OLMAYIN
Yılbaşı kutlamalarıyla ilgili duydukları rahatsızlığı dile getiren Kahramanmaraş Diyanet Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan konuşmasının sonunda Kanlı Noel’e alet olunmamasını istedi. Arslan; “Bugün Suriye’de yaşanan drama sessiz kalmayan Türkiye, Noel gecesi adıyla anılan israf gecesinde ruhuyla tezata düşmemelidir.
Avrupa’da İslam’a ait mabetler tek tek kapatılırken, Müslümanlık fobik bir yaklaşım olarak dünyaya pazarlanırken, Her Müslüman terörist değildir ama her terörist Müslümandır algısını dünyaya aşılarken, Müslüman kanlarıyla Batı beslenirken, bizden olmayan bir eğlence şeklini kutlayan her bir Müslüman Hristiyanların kahkahasına eşlik etmiş demektir.
Onların emperyalist tuzaklı mahsullerine sevincine ortak olmuştur. Unutmamalıyız ki Gözyaşı ve Ölüm kilometrelerce ötelerden Emperyalist dünyanın bir savaşı olarak Müslümanlar üzerine yağdırılmıştır.
Bugün yapmamız gereken Müslüman kardeşlerimize elimizi uzatmaktır. Bugün yapmamız gereken bizim bizden başka dostumuzun olmadığını dünyaya tekrar ilan etmemizdir. İslam Ülkesi olarak Dünya’da varlığını sürdüren Türkiye’nin iç dinamiklerini şekillendirmeye çalışan piyango, şans oyunları gibi haram örgülere asla ve asla tevessül edilmemelidir. Milyonların ahını alarak milyonlara sahip olan insanların dramları ortadayken, Dinimizin haramlarından sayılan bu kolay zenginlik kılıfı ret edilmelidir.”

HABER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 02:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER