banner693

BU GÜNDE KURTULUŞUN GÖNÜLLERDEKİ TESİRİ AYNEN DURUYOR

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, “12 Şubat 1920 yılında bu aziz şehrimizde yurdumuzun istiklal mücadelesinin ilk fitilinin tutuşturulduğu bu eşsiz destan, dün olduğu gibi bugünde gönüllerdeki tesirini icra etmeye devam etmektedir."

 BU GÜNDE KURTULUŞUN GÖNÜLLERDEKİ TESİRİ AYNEN DURUYOR
 BU GÜNDE KURTULUŞUN GÖNÜLLERDEKİ TESİRİ AYNEN DURUYOR

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İl Müftüsü Celal Sürgeç mesajında 12 Şubat kurtuluş ruhunun bu günde gönüllerde aynı şekliyle tesirinin devam ettiğini belirtti.

Müftü Sürgeç mesajında şöyle dedi: “12 Şubat 1920 yılında bu aziz şehrimizde yurdumuzun istiklal mücadelesinin ilk fitilinin tutuşturulduğu bu eşsiz destan, dün olduğu gibi bugünde gönüllerdeki tesirini icra etmeye devam etmektedir.

21 Ocak 1920 tarihinde başlayan ve 22 gün 22 gece süren mücadelede Kahramanmaraşlı, yekvücut olarak bütün varlığını ortaya koyup kendisini yok etmek isteyen işgalcileri ve onların yerli işbirlikçilerini mağlup ederek büyük bir zafere imza atmıştır. Bugün bu büyük mücadeledeki onurlu başarının mirasçıları olan bizler, bunları bir emanet bilmeli ve emaneti yüklenerek 97 yıl önce ecdadımızın kanlarıyla kazanarak bizlere emanet ettiği bu vatan topraklarını korumayı yegâne gaye edinmeliyiz.

 Zamanın en güçlü ordusuna meydan okuyan ve bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakları vatan yapan böylesine asil bir ecdada sahip olduğumuz için de ne kadar övünürsek azdır.

Bugün bizlerin birinci vazifesi, canları ve kanları pahasına bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın emaneti olan başta bu cennet vatanımızı ve bu kahraman şehrimizi aynı ruh ve maneviyatla gelecek nesillere emanet etmek ve yeni sütçü imamlar, Rıdvan hocalar ve aslan beyler yetiştirmektir. Ve onlara bu milletin hiçbir zaman sömürgeci, işgalci olmadığı gibi esaret altında kalmaya da hiçbir zaman razı olmadığını ihsas ettirmektir.

 

97 yıl önce başta bütün yurda ve daha sonra dünyanın birçok yerinde esaret altında yaşayan halklarına istiklal mücadelesinde mekteplik vazifesini ilham eden ve bu aziz şehrimizi kahraman kılan aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin 12 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyor, en kalbi muhabbetlerimi arz ediyorum.”şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706