BAKAN YARDIMCISI YAYMAN DEMİRCİLER ÇARŞISI’NDA

Restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam eden Demirciler Çarşısı’nda incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Yayman, çalışmalara ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan bilgiler aldı.

BAKAN YARDIMCISI YAYMAN DEMİRCİLER ÇARŞISI’NDA

BAKAN YARDIMCISI YAYMAN DEMİRCİLER ÇARŞISI’NDA
 Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları devam eden Demirciler Çarşısı’nda gezi ve incelemelerde bulundu.

Restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam eden Demirciler Çarşısı’nda incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Yayman, çalışmalara ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tan bilgiler aldı.Demirciler Çarşısı’nda bulunan esnaflarla oturup sohbet eden ve çay içen Bakan Yardımcısı Yayman, Kahramanmaraş’ın kadim bir medeniyete sahip olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi eserlere sahip çıkarak aslına uygun restore etmesinden oldukça memnun olduklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.


Bakan Yardımcısı Yayman daha sonra yapımı tamamlanan Küçükarık Taziye Evi’ni de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Yayman’ın Demirciler Çarşısı incelemelerine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un yanı sıra Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ile meclis üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER