ANTEP FISTIĞININ DÜNYADAKİ DURUMU KONUŞULDU

Her hafta düzenli olarak Aksu TV'de yayınlanan Toprağın Bereketi Programının Bu Hafta Ki Konuğu Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Nevzat ASLAN oldu.

ANTEP FISTIĞININ DÜNYADAKİ DURUMU KONUŞULDU

 ANTEPFISTIĞININ DÜNYADAKİ VE ÜLKEMİZDEKİ DURUMU TOPRAĞIN BEREKETİNDE KONUŞULDU

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her hafta pazartesi günleri bir birinden farklı konu ve konuklarla çiftçileri bilgilendirmeye devam ediyor..

Toprağın Bereketi Programının Bu Hafta Ki Konuğu Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Nevzat ASLAN oldu.

Antepfıstığının dünyadaki ve ülkemizdeki durumu, bahçe tesisinde nelere dikkat edilmeli, antepfıstığını sulamalımıyız? Nasıl sulanmalı? Gübrelemeyi nasıl yapmalıyız, belli başlı hastalık ve zararlıları nelerdir? Nasıl mücadele edilir, meyve alamıyorum ya da meyve çok boş çıkıyorsa, ne yapılmalı, ağaçların yapraklarında sararma, ağaçlarda kurumalar oluyor. Ne yapılmalı, meyve hasadında nelere dikkat edilmeli,  her yıl budanılmalımı konuları konuşuldu.

İlimizden yayın yapan Aksu TV ile Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı ve her hafta Pazartesi günleri 17.30 da canlı olarak yayınlanan  'Toprağın Bereketi' TV programı ile İlimiz gıda, tarım ve hayvancılığına yön veriliyor, üreticiler, çiftçiler ve sektör paydaşları bilgilendiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER