AİLE VE DİNİ REHBERLİK TAKDİRE ŞAYAN ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 06-11 Şubat tarihleri arasında Antalya da düzenlenen Aile Ve Dini Rehberlik Bürolarında Görev Yapan personele yönelik, Proje Hazırlama Ve Örnek Vaka Analizi Eğitim Programı sona erdi.

AİLE VE DİNİ REHBERLİK TAKDİRE ŞAYAN ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

 DİYANETTEN AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROSUNA TEŞEKKÜR

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 06-11 Şubat tarihleri arasında Antalya da düzenlenen Aile Ve Dini Rehberlik Bürolarında Görev Yapan personele yönelik, Proje Hazırlama Ve Örnek Vaka Analizi Eğitim Programı sona erdi.

 Programda Kahramanmaraş İl Müftülüğü Aile Ve Dini Rehberlik Bürosu çalışanları Diyanet İşleri başkanlığınca teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

Program çerçevesinde yaklaşık 200 katılımcının,  bölge bazlı aile sorunlarının çözümüne katkı sağlamaya yönelik projeler hazırlayıp uygulama ve bürolarda karşılaşılan sosyo-psikolojik vakaları doğru analiz etme ve ilgili kurumlara yönlendirebilmeye dair bilgi ve becerilerini geliştirmeleri hedeflendi.

Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında görev yapan koordinatörler ile ADRB vaizlerine yönelik Antalya Manavgat’ta yapılan 6 günlük eğitim semineri sonunda Aile Ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Songül Haktan beraberinde Makbule Bayır, Neşe Kömür eğitim semineri sonunda Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç’i ziyaret ettiler. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce verilen teşekkür belgesinin mutluluğunu İl Müftüsü Celal Sürgeç’le paylaştılar.

Kahramanmaraş Aile ve Dini Rehberlik bürosu 2017 yılı içerisindeki başarılı çalışmalarıyla İstanbul, Ankara, Kocaeli, Muğla, dan sonra Türkiye genelinde teşekkür belgesiyle ödüllendirilen beş İl arasında yer aldı.

AİLE VE DİNİ REHBERLİK TAKDİRE ŞAYAN ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç, Müftülük hizmetlerinin en önemli kısmını Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun çalışmalarının oluşturduğunu belirtti. Müftü Sürgeç kabulde yaptığı açıklamada; “Bu vesile ile Aile ve Dini rehberlik büromuzda başta il koordinatörümüz Songül Haktan Hocamız, Onikişubat ilçe Vaizimiz Makbule Bayır ve Dulkadiroğlu ilçe vaizimiz Neşe Kömür Hocalarımız gerçekten çok özverili, takdire şayan çalışmalar yapmaktadırlar. Türkiye genelinde beş İlimize teşekkür verildi, bunlardan bir tanesi de Kahramanmaraş ilimiz oldu. Bu vesile ile hocalarımıza ben teşekkür ediyorum, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ilimizde çok daha güzel çalışmalara imza atacaktır. Onikişubat Aile ve Dini Rehberlik Merkezi’miz Abdülhamit Han Camii’nin önündeki kütüphanenin üst katında faaliyetlerine başlayacaktır. Dulkadiroğlu ilçemiz içinde müstakil yeni bir Aile ve Dini Rehberlik Bürosu arayışı içerisindeyiz. Arkadaşlarımız ailelerimize evlenme, boşanma ve diğer dini soruların yanı sıra dini ve manevi her konularda rehberlik yapıyorlar. Bundan sonra da bu faaliyetler katlanarak, daha iyiye ve mükemmele doğru gidecektir. Bu vesile ile İlimizi başarılı faaliyetleriyle Türkiye’de ilk beş il arasına sokan hoca hanımlara tekrar teşekkür ediyorum.

BU TEŞEKKÜR VE BAŞARI HEPİMİZİN

Kahramanmaraş İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü Songül Haktan başarının altında ekip çalışması ve İl Müftüsü Celal Sürgeç’in özverili gayretlerinin olduğunu belirtti şöyle dedi, “Antalya’da aldığımız eğitimler daha çok proje ve vaka analizi odaklıydı. Bizler bürolarımıza gelen kişilere nasıl davranacağız, nelere dikkat edeceğiz, bu konularda onlarla iletişime geçerken, süper vizyon çalışmaları vardı ve bölgesel projeler hazırladık. Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi ve Marmara Bölgesi olarak toplu ekip çalışmaları yaptık. Herkes bir konu üzerine çalıştı. Bizler Akdeniz Bölgesi olarak aile içi iletişim engellerini baz aldık. Marmara Bölgesi madde bağımlılığını baz alarak bir proje çalışması yaptı. Ve daha sonra bunlar başkanlığımıza gönderilecek oradan tekrar illere gönderilerek çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi devam ettireceğiz inşallah. Bu başarının altında ekip ruhu ve İl Müftümüz Celal Süregç hocamızın özverili çalışmaları yatmaktadır. İnşallah bu çalışmalarımız daha hız kazanarak devam edecektir.”şeklinde konuştu.

TOPLUMUN SORUNU HEPİMİZİN

Onikişubat Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Vaizi Makbule BayırAile ve Dini Rehberlik Bürosu olarak Onikişubat Bölgesi’nde ekibimizle birlikte çalışmalar yürüteceğiz. Ailelere yönelik, gençlere yönelik, 4-6 yaş velilere yönelik faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda Onikişubat Bölgesi’nde en fazla kadına yönelik şiddet, aile içi iletişim ve madde bağımlılığı gibi vakalarla karşılaşmaktayız. Bu vakaların çözümlerine yönelikte ailelere, bireylere, fertlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hizmet alanımızı daha da genişletebilmek ve verimli hizmet sunabilmek maksadıyla yeni hizmet binamıza taşınacağız İnşallah. Aile ve Dini Rehberlik Büroları olarak Kahramanmaraş’ta en fazla karşılaştığı sıkıntılardan bir tanesi özellikle boşanmadır. Boşanma konusunda çok fazla sorunlarla karşılaşıyoruz. Gençlerin de madde bağımlılığı noktasında da bir takım sorunlarla karşılaşmaktayız. Bu toplum sorunlarını çözmede yardımcı olabiliyor isek ne mutlu bizlere.”dedi.

Seminer, Başkanlık personeli ile alan uzmanları tarafında verilerek, 48 saatlik teorik eğitim ve tecrübe paylaşımına dair etkinliklerin bulunduğu Proje Hazırlama ve Örnek Vaka Analizi Eğitimi belge töreniyle son bulmuştu. Törende, Türkiye Genelinde sadece beş İl’e verilen Diyanet İşleri Başkanlığı Teşekkür belgesinden birini de Kahramanmaraş İl Müftülüğü Aile Ve Dini Rehberlik Bürosu çalışanları almış oldu. Aile ve Dini Rehberlik bürosunda şu isimler yer alıyor. Koordinatör Songül Haktan, Onikişubat Makbule Bayır, Dulkadiroğlu Neşe Kömür, Elbistan Fatma Koç, Türkoğlu Emine Çelik.

HABER- KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN


Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER