AFŞİNDER PROJE EKİBİ PRİZREN BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ

Gençlerin, Kur’an’ın bahsettiği o yedi kutlu gencin kıssasından istifade etmelerini hedefleyerek, birçok ilde ve yurt dışında yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisinin proje ekibi, Kosova’nın Prizren şehrindeki Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna heyet halinde ziyarette bulundu

 AFŞİNDER PROJE EKİBİ PRİZREN BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ

 AFŞİNDER PROJE EKİBİ PRİZREN BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET ETTİ

 

Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği proje ekibi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisi projesinin yurt dışı programını yapmak üzere gittikleri Kosova’nın Prizren şehrindeki Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen EVCİT ’i ziyaret ettiler.

Gençlerin, Kur’an’ın bahsettiği o yedi kutlu gencin kıssasından istifade etmelerini hedefleyerek, birçok ilde ve yurt dışında yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Eshab-ı Kehf Gençlik Akademisinin proje ekibi, Kosova’nın Prizren şehrindeki Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna heyet halinde ziyarette bulundu. Tarihi kıyafetler ile gerçekleştirilen ziyarette, Afşinder ekibini güvenlik ataşesi Baş komiser Turan Atlı ve diğer görevliler kapıda karşıladı.


Başkonsolos Selen EVCİT Afşinder proje ekibini odasında ağırladı. Afşinder Başkanı Ahmet ARDIÇ Başkonsolosa projenin amacı ve Afşin’deki Eshab-ı Kehf hakkında geniş bilgi verdi. Ayrıca Kahramanmaraş ve Prizren’in geçmişteki tarihi bağlarına da değinerek buralar bizim ecdat yadigârı bağlarımız olan yerler, dedi.  Başkonsolos Selen hanımda anlatılanlardan çok etkilendiğini, böyle tarihi ve dini öneme sahip bir konunun ele alınıp gündeme görseller eşliğinde tanıtılmasının önemli olduğunu, Ülkemiz içinde yer alan bir mekândan ve bugün Unesco Kültür mirası geçici listede yer alan bir mekânın din ve kültür turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Afşinder ekibini tebrik ediyorum kültür elçisi mahiyetinde bu projenin burada yapılması önemli. Başarılar diliyorum dedi.

Ziyaret sonunda toplu halde hatıra fotoğrafı çekildi ve Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç, Başkonsolos Selen EVCİT ‘e tablo, kitap, kupa bardak, kalem gibi hediyeler takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 05:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER