50 KİŞİLİK İŞÇİ ALIMINA 3 BİN 645 KİŞİ BAŞVURDU

Elbistan ve Ekinözü ilçelerinde hastane ve kamu hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 50 kişilik işçi alımı için Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezinde kura çekimi yapıldı.

50 KİŞİLİK İŞÇİ ALIMINA 3 BİN 645 KİŞİ BAŞVURDU

50 KİŞİLİK İŞÇİ ALIMINA 3 BİN 645 KİŞİ BAŞVURDU


 Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Ekinözü ilçelerinde yapılan 50 kişilik işçi alımı için 3 bin 645 kişi başvurdu. Yoğun başvuru nedeniyle kura çekimiyle belirlenen alımlarda sonunda isimleri çıkmayan vatandaşlar ve yetkililer arasında sinirler gerildi.


Elbistan ve Ekinözü ilçelerinde hastane ve kamu hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 50 kişilik işçi alımı için Kahramanmaraş Necip Fazıl Kültür Merkezinde kura çekimi yapıldı.Kura çekimi sonrası isimleri açıklanmayan vatandaşlar ile yetkililer arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine olay yerine giden 
polis, yaşanabilecek olayın önüne geçti.Kuraya itiraz eden Fatma Demirci, "Benim oğlum işsiz. Belediyede çalışıyordu şirket iflas etti. 
Elbistan'da hiçbir şey yok. Aldığım bir emekli maaşı. Bizim başkanlarımız seçiyor kendi adamlarını alıyorlar, vatandaş geride kalıyor. Buraya 3 bin 645 kişi geldi. Yaşananlara çok üzülüyorum" dedi.Adaletsiz bir seçim olduğunu iddia eden 
Yakup Demir ise, kura çekiminde yer alan başvuruların branşlara göre ayrılmadığını ifade ederek, kuranın yenilenmesini istediler.Yetkililer, kuranın önümüzdeki günlerde yeniden çekileceğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 07:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER