KİGEM başvuruları başladı

KİGEM başvuruları başladı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, (UNDP) Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ile TOBB Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde girişimci üretici kadınların iş dünyasında daha aktif ve başarılı olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kahramanmaraş Kadın İş Geliştirme Merkezi (KİGEM) Projesi için başvuru süreci başladı.

KİGEM de sunulacak hizmetler nelerdir?

Üretici Kadın Girişimciliğini Teşvik Etmek: İş piyasasında markalaşabilecek üretici kadın girişimcilerimizin ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda yer edinmesi ve ağlarını genişletmesi

Atölye Temini: Piyasa şartlarına göre uygun kiralar ve yüzde 50 kira desteği.

Mentörlük ve Danışmanlık: Deneyimli iş insanları ve uzmanlardan birebir mentorluk ve danışmanlık hizmetleri.

Networking Etkinlikleri: Kadın girişimcilerin birbirleriyle ve diğer iş dünyası aktörleriyle tanışmasını ve işbirlikleri geliştirmesini sağlayan etkinlikler.

İş Geliştirme Destekleri: İş planı hazırlama, finansal kaynaklara erişim ve pazarlama stratejileri oluşturma konularında destek.

Ortak Destek Noktaları: Kadın Girişimcilerin bir araya gelip çalışabileceği ortak ofis alanları sunarak, işbirliği ve fikir paylaşımını teşvik etmek.

KİGEM’e kimler başvurabilir?

18 yaşını doldurmuş olmak, Kahramanmaraş’ta ikamet ediyor olmak, İmalat sektöründe (makineli üretim) faaliyet göstermek veya yeni iş kuracak olmak

Nasıl katılabilirsiniz?

KİGEM programlarına katılım sağlamak için başvurular https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEQ047tJhxOCMgF8tHCcpH-FCrfYjQE7P2PlJw4SLezLAGMA/viewform linki üzerinden online veya KMTSO

Sekreterliğine şahsen yapılabilecektir. Ayrıca duyuruya ilişkin ayrıntılı bilgi www.kmtso.org.tr internet sitesinden öğrenilebilecek.

Programlar ücretli mi?

KİGEM’de sunulan eğitim ve mentorluk programları ücretsizdir. KİGEM Projesi için son başvuru tarihi 28.07.2024

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER