banner693

AKEDAŞ’tan bakım ve onarıma 150 Milyon lira

AKEDAŞ’tan bakım ve onarıma 150 Milyon lira

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 2022 yılı için planlaması yapılan bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı.

Yaklaşan kış ayları öncesinde elektrik arzı için hayati öneme sahip elektrik dağıtım şebekeleri ve trafolarda bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

İl ve ilçe merkezleri ile kırsal bölgelerin tamamında hat ve trafolarda kontrollerini gerçekleştiren AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri, yıpranan trafo ve şebeke hatlarında gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının yanı sıra, arıza oluşumunun önüne geçmek için de bakım ve onarım faaliyetlerini aralıksız sürdürdü.

2022 yılı boyunca gerçekleştirilen çalışmalara değinen AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Şebeke İşletme ve Bakım Müdürü Ahmet Kasım Debgici, “2022 yılı içerisinde gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları ile yaklaşık 13 bin km enerji nakil hattı ve alçak gerilim şebekesinde kontroller yapıldı. Sorun tespit edilen 900 km enerji nakil hattında bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdik. Bununla birlikte 850 km enerji nakil hattı güzergahında koridor temizliği ve 350 dağıtım trafo postasında da bakım - onarım çalışmalarımızı tamamladık.”

Debgici, yapılan bu çalışmaların sonucunda kışa hazır olduklarını sözlerine ekledi.

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş.’ den yapılan açıklamada ise 2021-2025 yıllarını kapsayan 4. uygulama döneminin 2. yılı itibariyle Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde toplam 25bin km enerji nakil hattı ve alçak gerilim şebekesinde kontrollerin yapıldığına değinilirken, sorun tespit edilen bin 500 km enerji nakil hattında bakım ve onarım çalışmasının gerçekleştirildiği bildirildi.

Ayrıca 1000 km’lik enerji nakil hattı güzergahında koridor temizliği ile 3 bin 500 dağıtım trafosunda periyodik bakım çalışmasının tamamlandığını belirten şirket, bu süreçte ihtiyaç tespit edilen ve planlaması yapılan tüm şebeke envanterlerinde yaklaşık 150 Milyon liralık harcamayla bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığını aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner694

banner706