AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş’den ödüllü proje yarışması

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş’den ödüllü proje yarışması

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş’den ödüllü proje yarışması

Kaliteli ve kesintisiz enerji arzı için yeni fikirler üretmeye devam eden AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. AR-GE Merkezi, “AR-GE proje fikir yarışması” düzenledi. AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde gerçekleştirilen yarışmada, ön elemeyi geçerek ilk 10’ a kalan proje fikirleri yarıştı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden Öğretim üyelerinin de aralarında bulunduğu jüri üyeleri tarafından değerlendirilen proje fikirlerinden dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, “hizmet kalitemizi arttırmak adına bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Düzenlenen proje fikir yarışmasında sunulan projelerin, fikir olarak kalmasını değil, uygulamaya alınarak sahada kaliteyi arttırıcı birer unsur olarak kullanılmasını arzu ediyoruz. Gençlerimiz tarafından üretilecek fikirlerin, sektörümüzün geleceği açısından faydalı projelere dönüşeceğine inancım tamdır.” dedi

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Ar-Ge Merkezi, geliştirdiği teknoloji ve inovasyon odaklı projelerle de adından söz ettiriyor. Merkez, kurulduğu günden bu yana 16’sı tamamlanmış, 18’i devam eden toplam 34 AR-GE projesi geliştirmiş. Geliştirilen projelerin birçoğu EPDK tarafından desteklenirken, bir proje ise TÜBİTAK tarafından destek almış durumda. “İşimiz Enerji Gücümüz AR-GE” sloganıyla yola çıkan Merkez, çalışmalarına AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde devam ettiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER