Onikişubat Belediyesi, üniversite tercihlerinde de öğrencilerin yanında

Onikişubat Belediyesi, üniversite tercihlerinde de öğrencilerin yanında

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, “eğitimde fırsat eşitliği” hedefi çerçevesinde üniversite hazırlık sürecinde öğrencilerin en büyük destekçisi olan Onikişubat Belediyesi, tercih sürecinde de öğrencileri yalnız bırakmıyor. Tercih yapacak öğrenciler, 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Şehit İlhan Güleç Bilgi ve Kültür Evi ile Hayrullah Sosyal Etkinlik Merkezi’nde kurulacak tercih noktalarında uzman rehberlerden destek alabilecek.

Türkiye’nin güçlü geleceğinin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi hedefiyle sorumluluk üstlenerek eğitime desteğini her yıl arttırarak sürdüren Onikişubat Belediyesi, Başkan Hanefi Mahçiçek’in “eğitim” vizyonu çerçevesinde ilçeye kazandırdığı tesisler ve projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan üniversite tercihleri için Fatih Mahallesi’ndeki Şehit İlhan Güleç Bilgi ve Kültür Evi ile Hayrullah Mahallesi’ndeki Hayrullah Sosyal Etkinlik Merkezi’nde kurulacak tercih noktalarında uzman rehberlerce öğrencilere danışmanlık hizmeti sunulacak. Üniversite adayları, aldıkları puana göre en sağlıklı ve doğru tercih listesini oluşturmalarında destek alacak. Geçtiğimiz yıl kurulan tercih noktalarında yaklaşık 2 bin öğrenci danışmanlık hizmetinden faydalanmıştı.

Gençlerin eğitimine yönelik hizmetlere önem verdiklerini ve gençlerin geleceğini belirleyen üniversite tercihlerinin önemli bir aşama olduğunu ifade eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ülkemiz için hayati öneme sahip olduğuna inandığımız bir misyon üstlendik. O da eğitim ve öğretim yatırımları. Gençlerimiz bizim geleceğimiz ve onları yetiştirirken ülkemizi bizden daha iyi yönetmeleri için gereken bilgi ortamını sunmalıyız. Birçok eğitim projesini ilçemize kazandırdık ama çok iddialı bir şekilde söylüyorum ki Onikişubat’taki her okulda mutlaka bir yatırım ve hizmet gerçekleştirmişizdir. Üniversite Hazırlık Kursları ile öğrencilerimizi yükseköğrenime hazırlayarak, özellikle dezavantajlı öğrencilerimize fırsat eşitliği yaratmak adına önemli bir başarı yakaladık.” diye konuştu.

Öğrencilere her yıl olduğu gibi bu yıl da doğru tercih için danışmanlık hizmeti vereceklerini kaydeden Mahçiçek, bir müjde daha vererek üniversiteye yerleşenlerin sınav ücretlerinin karşılanacağını söyledi.

Mahçiçek, “Bu kez ise ülkemizin geleceği gençlerimiz sınavları tamamlayarak üniversite yolunda ilk basamağı geçmiş oldular. Biz de bu aşamada kendilerine doğru tercih konusunda elimizden gelen desteği vereceğiz. Dileğim akademik eğitim tercihlerinin istedikleri şekilde sonuçlanması, tüm gençlerimize başarı ve şans diliyorum. Ayrıca bir müjdemi daha öğrencilerimize söylemek isterim. Sınav öncesi başarılı öğrencilerimizin sınav ücretlerini karşılayacağımızı duyurmuştuk. Bu tercihler sonucunda özellikle Milli Eğitim Müdürlüğümüzden alacağımız liste çerçevesinde ilçemizde ikamet eden ve maddi açıdan dezavantajlı görülen ailelerimizin başarılı bir şekilde üniversiteye yerleşen çocuklarının sınav ücretlerini karşılayacağız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER