banner431

Kahramanmaraş’a 10 yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’ne biri yeni doğan ambulansı olmak üzere 10 ambulans düzenlenen törenle hizmete başladı.

Kahramanmaraş’a 10 yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’ne biri yeni doğan ambulansı olmak üzere 10 ambulans düzenlenen törenle hizmete başladı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün envanterine giren ambulanslar için İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Ek Hizmet Binası’nda devir teslim töreni düzenlendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının büyük bir fedakarlıkla görev yaptıklarını söyledi.

Pandemi sürecinde sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerinin yoğun çalışmaları sonucu vaka sayılarında gözle görülür bir düşüş olduğunu hatırlatan Coşkun, şunları kaydetti:

“Bundan sonraki süreçte de rehavete kapılmadan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ilgili bakanlıklarımız ve bilim kurulumuzun almış olduğu tedbir kararlarına uyarak inşallah bu işin üstesinden de geleceğiz. Pandemi süreci boyunca pozitif vakaların tespiti ve filyasyon çevresinin araştırılmasında büyük özveri gösteren sağlık personelimizin hakkını vermemiz gerekiyor. Sizlerin nezdinde salgının başladığı ilk günden bu yana büyük bir fedakârlıkla görevlerini yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere ilgili tüm kamu personelimize şükranlarımızı sunuyorum. Bugün yapmış olduğumuz bu törenle sağlık bakanlığımız tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen 10 112 Acil Yardım Ambulansıyla birlikte ilimiz genelinde bakanlık bünyesinde hizmet veren ambulans sayımız 70’ten 80’e çıkmıştır. Çok şükür devletimiz, memleketimizin en ücra köşesine bile bu hizmeti götürmektedir.”

İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz ise Kahramanmaraş genelinde 46 istasyonla 70 ambulansla ve yaklaşık 711 personelle acil sağlık hizmetleri verdiklerini ifade etti.

Son 3 yılda 112 Acil Servis istasyonu sayısını 36’dan 46’ya çıkardıklarını ifade eden Öksüz şunları söyledi:

“Bunun yanında 112 binalarımızda da müstakile dönmeye başladık ve 3 yıl içerisinde 9 müstakil binamızı Kahramanmaraş’ımıza Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde kazandırdık. Şu anda da inşaatı devam eden 112 istasyonlarımız var. Örneğin Haydarbey, Arslanbey, üniversite ve Ilıca Mahallelerinde bu istasyonlarımızın yapımı devam ediyor. Kısa süre içerisinde de halkımızın hizmetine sunacağız. Onikişubat İlçemizde Akçakoyunlu, Tekir, Elbistan’da Kızılcıoba, Esentepe, Taşfırın, Pazarcık’ta Narlı, Göksun merkez ve Andırın merkez istasyonlarımızda son 3 yıl içerisinde açıldı. 112 acil hizmetlerinde ekiplerimiz kırsalda ve merkezde hizmetine devam etmektedir. Kentsel alanda ilk 10 dakika içerisinde yüzde 94 oranında vatandaşlarımıza ulaşmaktayız. Kırsalda da ilk acil müdahaleleri yüzde 87 oranında ilk 30 dakika içerisinde yapmaktayız. Bundan sonrakim süreçte de her anlamda kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bakanlığımız ilimize ilk defa yeni doğan ambulansı tahsis etti. Bu ambulansın içerisinde elektronik sedyeden küvezine kadar bütün donanımlar var.”

Protokol üyeleri yeni ambulansların anahtarlarını sağlık ekiplerine teslim etti.

Törene, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ve 112 acil sağlık hizmetleri personelleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner449

banner426

banner432