Zabıta Teşkilatı’nın 196’ncı kuruluş yıl dönümü

Zabıta Teşkilatı’nın 196’ncı kuruluş yıl dönümü

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Necati Kahveci, Zabıta Teşkilatı’nın 196’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Onikişubat Belediyesi Zabıta personellerini ziyaret etti.

Bem-Bin-Sen Şube Başkanı 1–7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “4 Eylül 1826 yılından itibaren yerel yönetimlerin en köklü teşkilatı olan zabıta teşkilatımız şehirlerimizde vatandaşlarımızın sağlığını, huzurunu ve esenliğini sağlıyor. Zabıta Teşkilatımızda görev yapan personelimizin her birini tebrik ediyorum. Zabıta Teşkilatı’nın 196. yıl dönümünü kutluyorum.” dedi.

Kahveci, mesajını şöyle sürdürdü:

“Bilindiği gibi, 196 yıldır milletimize en iyi şekilde hizmet verebilmek için her türlü fedakarlığı gösteren Zabıta kardeşlerimiz belediyelerin aynasıdır. Zabıta Teşkilatımız Devlet-i Al-i Osmanlımızdan miras 196 yaşında ulu bir çınardır. Şehrin huzurunun, halkın sağlığının koruyucusudur. Fedakarca çalışan, özellikle içinden geçtiğimiz salgın sürecinde gece-gündüz demeden can siperhane görev yapan zabıta kardeşlerimizin Zabıta Haftasını kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2022, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER