Selen Kütüphanesi açıldı

Selen Kütüphanesi açıldı

Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Selen Kütüphanesi düzenlenen törenle açıldı.

Edebiyatın başkenti olarak anılan ve çok sayıda ünlü edebiyatçının yetiştiği Kahramanmaraş’ta kütüphaneler her zaman önemli bir yere sahip oldu.

7 Güzel adam olarak adlandırılan Alaeddin Özdenören, Ali Kutlay, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Mehmet Akif İnan, Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören’nin doğduğu kent olan Kahramanmaraş’ta Çukurova Elektrik Anadolu lisesi Selen Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Müdürü Vural Gök, Kütüphanelerin bilginin kaynağı, keşfin kapısı ve kültürün kalbi olduğunu söyledi.

Selen Kütüphanesinin öğrenciler için bir hazine olmaya aday olduğunu dile getiren Gök, “Burası tüm öğrencilerimizin öğrenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir ortam sunacaktır. Bu kütüphanenin her zaman açık olması ve erişilebilir olmasını diliyorum. İçindeki bilgi ve kaynaklar gelecek nesillere ilham verecek ve onlara daha da aydınlık yarınlara taşıyacaktır.” dedi.

Kütüphanenin açılışında konuşan Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Bekir Yemşen, Okul Aile Birliği olarak öğrencilerin daha donanımlı bir ortamda eğitim almalarını için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Öğrencilerin kütüphanede daha fazla zaman geçirmelerini hedeflediklerini dile getirin Yemşen, “Kütüphanenin içinde şanlı kitapla doldurmaya çalışıyoruz. Bizlerin amacı güzel nesiller yetişsin. Kahramanmaraş edebiyat alanında önemli isimler yetiştirmiş bir şehir. Öğrencilerimizin bilgi ve kültüre ulaşmalarında yardımcı olacak kütüphanemiz hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılmasına destek verenlere plaket verildi.

Kütüphane açılışına, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Muhammed Akın, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcılarından Şems Sezal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, veliler ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER