banner596

Onikişubat’tan çöp konteyneri hijyeni

Onikişubat Belediyesi, ilçenin neredeyse tamamında başlattığı dezenfeksiyon işlemlerine bir yenisini daha ekledi.

Onikişubat’tan çöp konteyneri hijyeni

Onikişubat Belediyesi, ilçenin neredeyse tamamında başlattığı dezenfeksiyon işlemlerine bir yenisini daha ekledi.

Havaların ısınmasıyla birlikte çöp konteynerlerinde oluşacak koku ve bakterilerin çoğalmasını engellemek için, konteynerleri özel hazırlanmış sıvılarla dezenfekte ediyor.

 

İlçe halkının sağlığı için gece, gündüz ayrımı yapmadan çalışan Onikişubat Belediyesi, tüm çöp konteynerlerinde dezenfeksiyon işlemi başlattı.

Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, daha önce tüm kamu kurumları, hastaneler, sağlık ocakları, eczaneler, dükkanlar, cadde ve sokaklar, parklar ve tüm sitelerde ilaçlama yapıldığı söyledi.

Çöp konteynerleri dahil, ilçe genelinde ilaçlanmadıkları bir yerin kalmadığını ifade eden Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Halkımızın yoğun olduğu yerler periyodik olarak dezenfekte edilmektedir. Vatandaşımız evlerinde kalarak üzerlerine düşen görevi yerine getiriyorlar. Biz de belediye olarak yaşadığımız ortamı temiz ve hijyen bir ilçe haline dönüştürmek için gayret ediyoruz. Oluşturduğumuz farklı mobilize ekipler, günün her saatinde farklı noktalarda dezenfekte yapıyorlar. Halkımızdan biraz daha sabretmelerini diliyor, devletimizin ve milletimizin işbirliği içerisinde bu tedbirli çalışmaları ile en kısa sürede bu zorlu günleri atlatacağımıza inanıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER