Onikişubat’ta, dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Onikişubat Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında ilçenin hemen hemen her noktasına dezenfeksiyon işlemi uyguladı. Her gün 20 kişilik ekip, ayrı noktalarda dezenfekte işlemi yapmaya devam ediyor.

Onikişubat’ta, dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Onikişubat Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında ilçenin hemen hemen her noktasına dezenfeksiyon işlemi uyguladı. Her gün 20 kişilik ekip, ayrı noktalarda dezenfekte işlemi yapmaya devam ediyor.

 

Dezenfekte çalışmaları kapsamında kargo şirketlerinin şubeleri, Otogar Cami, Ali Rıza Cami, hastaneler, bir hasta evi ve birçok dış mekanı dezenfekte eden Belediye ekipleri, aralıksız olarak vatandaşın sağlığı için çalışıyor.


 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat ilçesinin tamamında başlattıkları dezenfeksiyon işlemleri ile vatandaşların hijyen açısından bir sıkıntısı olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.

 


Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya konusunda ekiplerin çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Dar gelirli ailelerimize yardım kolileri, ekiplerimiz tarafından bizzat teslim ediliyor. Ayrıca büyüklerimize ekmek dağıtımı da yaparak dışarı çıkmadan, karantina kurallarına uymalarına yardımcı oluyoruz. Belediye olarak biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bundan sonrası vatandaşımızın kişisel tedbirlerine kalıyor. Devletimiz, koronavirüsle mücadelede izlememiz gereken yönergeleri birçok kanaldan vatandaşına ulaştırıyor. Korona ile mücadele etme yollarını artık herkes biliyor. Lütfen konuya ciddiyetle yaklaşıp, Sağlık Bakanlığımızın tavsiyelerini dinleyelim. Caddelerimizde ve esnaf dükkanlarında da ilaçlama işlemlerimiz devam ediyor bir taraftan. Umuyorum en kısa zamanda aydınlık, ferah ve sağlıklı güzel günlerimize kavuşuruz.”Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER