banner651

Onikişubat Belediyesinin koronavirüs mücadelesine tam not

Onikişubat Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında başarılı çalışmalar yürütüyor.

Onikişubat Belediyesinin koronavirüs mücadelesine tam not

Onikişubat Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında başarılı çalışmalar yürütüyor.

Ülkemizde koronavirüs vakasının görüldüğü günden itibaren Sağlık Bakanlığı ve hükümetimizin aldığı kararlar doğrultusunda tedbir ve önlemlere harfiyen uyan Onikişubat Belediyesi, ilçesinde tedbirleri hayata geçirdi.

Onikişubat Belediyesi yeni hizmet binasını dezenfekteyle başlayan süreçte, tüm kamu kurumları, il müdürlükleri, camiler, okullar, park ve bahçeler, semt pazarları, cadde ve sokaklar, dükkanlara da dezenfeksiyon işlemi yaparak mücadele sürecinde, rol model olacak bir belediyecilik örneği sergiliyor.

Haftanın 6 günü, farklı bölgelerde kurulan semt pazarlarında, pazar esnafına maske ve eldiven dağıtımı yaparken, aynı zamanda alınacak önlemler ve tedbirler hususunda da bilgilendirme yapıyor.

 

Onikişubat Belediye Başkan Hanefi Mahçiçek, “Sağlık Bakanlığımız covid-19 ile mücadelede başarılı bir çalışma yürütüyor, biz de Bakanlığımızın uyarıları ve aldığı tedbirler konusunda titizlikle davranıyor ve tatbik ediyoruz.” dedi.

 

Koronavirüse karşı ilk günden bu yana dezenfeksiyon işlemlerinin başlatıldığını hatırlatan Mahçiçek, şunları söyledi:

“İlçemizin her bir noktasında, ekiplerimiz aralıksız çalışarak daha çok mekan dezenfekte etmeye gayret ediyorlar. Sadece bizim aldığımı tedbirler yeterli değil tabi ki. Vatandaşlarımız da bilinçli davranarak, kişisel hijyenlerine dikkat edecek, dışarıya zorunlu olmadıkça çıkmayacaklar, çıksalar bile eldiven ve maske kullanımına dikkat edecekler. Bu kurallara riayet edersek el birliğiyle bu salgını yenebiliriz. Bana bulaşmaz deyip hareket etmeyeceğiz. Bütün bunlar olurken, doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Hepimizin evde kaldığı bir ortamda, sağlık çalışanlarımız büyük bir özveriyle çalışıyor ve hastaları tedavi ediyorlar. Belediye olarak, kendilerine teşekkürümüzün ifadesi olarak, tüm sağlık çalışanlarımıza moral olsun diye birer tane karanfil takdim ettik.”

Tedbirler kapsamında 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının uygulanmasının ardından bu vatandaşlarımızın market alışverişleri için ekiplerini görevlendirdiğini ifade eden Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Maddi durumu olmayan 65 yaş üstü büyüklerimiz için de yardım kolilerini evlerinde kendilerine teslim ettik. Ekmek dağıtımlarımız periyodik olarak devam ediyor. Kıymetli büyüklerimiz bu süreçte dışarı çıkmayacak, biz de onlara gereken desteği sağlayacağız. Bizler vatandaşımıza rahat ve güvenli bir ortam sunmaya gayret ediyoruz lakin zorunlu olmadıkça kimsenin dışarı çıkmamasını tavsiye ediyoruz. Evlerimizde hayat var, evimizde kalalım, sağlıkla kalalım.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER