Onikişubat Belediyesi Ramazan’da 8 bin haneye destek olacak

Onikişubat Belediyesi Ramazan’da 8 bin haneye destek olacak

Onikişubat Belediyesi, “sosyal belediyecilik” adına kanunların vermiş olduğu yetki ve görev çerçevesinde vatandaşlara hizmet yarışını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda bereket, merhamet ve paylaşma ayı olan Ramazan Ayı’na kısa bir süre kala kırsal mahallelerdeki 8 bin aileye 500’er liralık Ramazan yardımı ulaştırılacak.

Onikişubat Belediyesini “Sosyal belediyecilikte model” yapma noktasında Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek öncülüğünde birbirinden önemli çalışmalara imza atılırken, bu çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Sosyal yardımlar kapsamında gerçekleştirilen toplantıda alınan karar gereği, Onikişubat ilçe merkezindeki yardımları Büyükşehir Belediyesi üstlenirken, kırsal mahallelere de Onikişubat Belediyesi ulaştıracak.

Ramazan ayının manevi hazzına uygun şekilde, alan elin veren eli göremeyeceği önemli bir projeyi hayata geçiren Onikişubat Belediyesi, bu yıl koli dağıtmak yerine ihtiyaç sahiplerine 500 liralık Sosyal Yardım Kartı verilecek.

Kırsal mahallelerdeki 8 bin haneye ulaştırılacak Sosyal Yardım Kartları ile hem vatandaşların ihtiyaç duyduğu ürünleri kendi istediği şekilde alması hem de rencide olmamaları sağlanacak.

İhtiyaç sahibi aileler, teslim aldıkları kartları Özçam, Lider, Kahramanmaraş Gross ve Ayranpınar marketlerinden kullanabilecek. Yardımların ihtiyaç sahiplerine nasıl iletileceğini Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, muhtarlara anlattı.

Onikişubat Belediyesi Toplantı Salonu’nda kırsal mahallelerin muhtarlarıyla toplantı düzenleyen Ünsal, Onikişubat Belediyesi olarak Ramazan ayında birlik ve beraberliği pekiştirmek adına anlamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere mübarek Ramazan ayına çok az bir süre kaldı. Onikişubat Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca kırsal mahallelerimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştıracağız. Geçmişten bu yana yaptığımız gibi alan elin veren eli görmeyeceği şekilde vatandaşlarımıza kartlarını teslim edeceğiz. Vatandaşlarımız anlaşmalı marketlerden istedikleri şekilde neye ihtiyacı varsa alışverişlerini yapacak. Kimsenin kırılmadığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği şekilde Ramazan ayını idrak edebilmek için Başkanımız Hanefi Mahçiçek öncülüğünde çalışacağız. Ramazan ayı bizler için çok önemli. Bu anlamda Ramazan ayının hürmetine yakışır şekilde vatandaşlarımıza bir nebze olsun katkıda bulunacağız. Muhtarlarımızla da bir araya geldik, kendilerine çalışma prensiplerinin ve yardımların sahiplerine iletilme şekillerini anlattık. Muhtarlarımız mahallelerinde yapacakları çalışmanın ardından bize dönüş yapacaklar ve biz de sosyal yardımların sağlıklı şekilde ailelerimize ulaşması için çaba harcayacağız. Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum, çok güzel bir çalışma oldu.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER