banner477

Onikişubat Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Onikişubat Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısını EXPO 2023 Rekreasyon alanında gerçekleşirdi. Kristal Lagünün su tutmasıyla tanıtım faaliyetlerine hız veren Mahçiçek, her gün ayrı bir grupla bir araya gelerek EXPO 2023 projesi tanıtımına devam ediyor.

Mahçiçek, Mega proje olan EXPO 2023 hazırlıklarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

EXPO 2023 projesinin hedeflenen tarihte tamamlanacağını hatırlatan Mahçiçek, şunları söyledi:

“Şu ana kadar alanımızın yüzde 70’i tamamlanmış durumdadır. Baharın gelmesiyle yeşillendirme çalışmalarımız da başlayacak. Bu alanımızı sadece 6 ay sürecek fuar zamanı değil senenin her günü kullanılabilecek yaşam alanı haline getiriyoruz. Arasta Çarşısı, Kelebek ve Uğur Böceği Bahçesi, Kent Müzesi, Camisi, Nikah Sarayı, Hobi Evleri, kafeteryası, parkları, eğitim alanlarıyla vatandaşımızın aradığı her şeyi bulabileceği bir yaşam alanı haline gelecek. Ayrıca Nevşehir/Ürgüp-Göreme’den başlayıp Şanlıurfa/Halfeti’ye kadar uzanacak turizm koridoru içerisinde, doğası ve güzellikleri ile saklı bir cennet olan Kahramanmaraş’ımız EXPO 2023 ile hak ettiği değere kavuşacak.”

Meclis toplantısı sonrası meclis üyelerine Mahçiçek, EXPO alanını gezdirdi, 4 mevsim suyun sabit kalmasını sağlayacak Sır Barajı içi su tutucu sedde aksı ve elektrik üretimini sağlayacak rubber dam sistemi hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER