Okumuş, Türk Bayrağı sevdalısı gençleri ağırladı

Okumuş, Türk Bayrağı sevdalısı gençleri ağırladı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, rüzgar nedeniyle katlanan Türk bayrağını düzeltip öpmen iki çocuğun örnek davranışlarından dolayı Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Kaldırımda yürüyen Mustafa Saltuk Buğrahan Karaca ve Furkan Karataş'ı İlçe Jandarma Komutanlığı önünden geçtikleri sırada bahçe duvarına asılı Türk bayrağının rüzgardan katlandığını görünce açıp öpüp düzelti ve ardından yollarına devam ederken ki görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

Herkesi duygulandıran bayrak sevgisini gösteren iki çocuğun görüntülerinin sosyal medyada yayımlanması sonrası Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş Karaca ve Karataş'ı makamında ağırlayarak bir süre sohbet etti. 

Çocuklara Türk Bayrağı ve kol saati hediye eden Okumuş, yaptığı konuşmada, öğrencilerin şehitlerin kanlarıyla renk verdikleri bayrağa gösterdiği saygının takdire şayan olduğunu söyledi.

Karaca ve Karataş'ı misafir etmekten onur duyduğunu anlatan Okumuş, "Diğer insanlardan bizleri ayıran en önemli özellik, bayrak ve vatan sevgisiyle büyümemiz. Askere, ölüme giderken bile davullarla zurnalarla giden bir milletiz. Kendilerini tebrik ediyorum." diye konuştu.

Furkan Karataş da bayrağı o şekilde bırakıp gitmenin içlerine sinmediğini anlatarak, "Annemizden babamızdan öğretmenlerimizden gördüğümüz gibi öptük anlımıza koyduk. Onun için kanlar döküldü, şehitlerimiz oldu. Öyle bırakmak bize yakışmazdı." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER